Hasiči zažili smutný večer

Požár rodinného domu v Prasklicích. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Včerejší večer a dnešní ráno si hasiči ve Zlínském kraji zcela jistě představovali jinak. Nejprve zasahovali u požáru rodinného domu na Kroměřížsku a následně vyjížděli v brzkých ranních hodinách k požáru skladu ve Zlíně – Loukách.

Smutný pohled se naskytl ve čtvrtek 27. května večer zasahujícím hasičům, kteří byli vysláni k požáru rodinného domu v obci Prasklice na Kroměřížsku. Postupně se u domu sjeli profesionální hasiči ze stanic Kroměříž a Morkovice-Slížany a dobrovolné jednotky ze Zdounek, Morkovic-Slížan společně s místními hasiči. Průzkumem následně hasiči zjistili, že k požáru došlo uvnitř domu v prostoru kuchyně.

Všude v domě se nacházelo velké množství věcí a mezi nimi mnoho psů a koček. Dále v domě hasiči našli několik klecí s papoušky. I přes veškerou snahu hasičů se bohužel nepodařilo všechna zvířata zachránit a několik jich na následky požáru zahynulo.

V době vzniku požáru se kromě zvířat uvnitř domu nikdo nenacházel. Majitelka nemovitosti přišla až v době zásahu hasičů. Ti měli požár během krátké chvíle zlikvidovaný. Následně s pomocí termokamery hledali skrytá ohniska a ta dohašovali,“ vyjádřila se k nehodě tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Lucie Javoříková s tím, že příčina požáru i vzniklá škoda je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů.

Zasahovat museli profesionální hasiči také u požáru, ke kterému došlo dnes brzy ráno v areálu firmy ve Zlíně – Loukách na ulici Záluští. Miliónové škody vznikly dnes brzy ráno díky požáru v areálu firmy ve Zlíně – Loukách na ulici Záluští. Hořet začalo v jedné z hal, kde je uskladněn obalový materiál. Oznámení přijali hasiči krátce po páté hodině ranní. Na místě hlášené události se sjeli profesionální hasiči ze stanice Zlín a dobrovolné jednotky ze Zlína a Luk. Hasiči během pár desítek minut měli požár zlikvidovaný.

Objekt byl silně zakouřen, což zásah výrazně komplikovalo. S pomocí přetlakové ventilace hasiči halu odvětrali a následně rozebrali stropní konstrukci a dohašovali skrytá ohniska. Událost se obešla bez zranění,“ uzavřela Lucie Javorková. Jako příčinu požáru vyšetřovatel hasičů stanovil technickou závadu na elektroinstalaci. Přesnou výši škod vyčíslí majitel, už teď je ale jasné, že půjde o škody milionové.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x