Hasiči ze Zlínského kraje odjeli k požáru do Hřenska

Odřad HZS Zlínského kraje odjel do Hřenska. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ - K požáru lesního porostu v Hřensku vyjel v rámci mezikrajské pomoci v pátek večer odřad HZS Zlínského kraje. Odjezdu předcházela rychlá příprava, protože o něm bylo rozhodnuto v pátek po druhé hodině odpolední.

Rozkazem ředitele HZS Zlínského kraje k vyslání odřadu na ústřední pomoc, který byl vydán po šesté hodině večerní, byl stanoven počet jednotek, počet techniky a počet hasičů. V rozkaze bylo dále upřesněno, kdo zajišťuje a v jakých počtech materiálně technické vybavení, jako například samonafukovací karimatky, spacáky, trvanlivou stravu a tak podobně, ale byly zde stanoveny i obecné informace o odřadu a úkoly pro velitele odřadu i krajského řídícího důstojníka.

Celkem vyjelo 6 automobilových cisteren, které byly před odjezdem s ohledem na spotřebu a ovladatelnost vypuštěny. Dále vyjely 3 dopravní automobily a jeden velitelský automobil pro velitele odřadu.

Technika byla ze stanic HZS Bystřice pod Hostýnem, Kroměříž, Uherský Brod i Valašské Meziříčí a ze zbrojnic dobrovolných hasičů z Karolinky, Kunovic a Vizovic. V každé automobilové cisterně je obsazenost 3+1 příslušníků nebo členů, v dopravních automobilech 1+0 příslušník nebo člen a ve velitelském automobilu jede velitel odřadu.

Odřad HZS Zlínského kraje bude na místě do úterý 2. 8. 2022. V případě potřeby bude zajištěn další odřad v termínu 2. až 5. 8. 2022.

Celý odřad je také obrovskou vzpruhou a podporou pro již zasahující hasiče v Hřensku a neohrozí akceschopnost jednotek hasičů v celém Zlínském kraji.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x