Házenkářky Zlína zakončí základní část doma proti Michalovcům. Skončí osmé

Osmnáctiletá zlínská házenkářka Michaela Daňková prožívá výbornou sezonu. Foto: Handball Zlín
ZLÍN – Porážka nebo výhra? To je teď vlastně docela jedno... Ať dopadne závěrečný zápas mezinárodní MOL ligy se slovenskými Michalovci jakkoliv, házenkářky Zlína dobře vědí, že osmou příčku po základní části mají jistou. Mezi českými družstvy pak svěřenkyně trenéra Marka Koláře skončí páté, v nadstavbové části se tak utkají s Pískem, Plzní a Hodonínem pouze o konečné umístění, boje o titul se jich ani letos netýkají.

Jsem hlavně rád, že holky potvrzují zlepšující se výkonnost. Navíc skalpem Poruby potvrdily, že mají výkonnost na boje o medaili. Bohužel v úvodu sezony nás postihlo až příliš zranění, na druhou stranu alespoň dostaly více prostoru mladé, perspektivní odchovankyně,“ uvedl trenér Zlína Marek Kolář.

Jeho tým si díky poslední výhře nad rivalem z Ostravy vybudoval výbornou výchozí pozici pro nadcházející zápasy skupiny play-out. „Už před zápasem jsme byli v otázce bojů o záchranu v klidu a nyní je ještě větší,“ prohlásil Kolář. „Jde vidět, co dělá hlava. Když hrajeme v klidu, tak nám to jde,“ těší kouče.

Zlínu se konečně probraly zejména mladé hráčky. Výtečnou formu mají Štipčáková, Daňková i Hvozdenská, takže družstvo se má o koho opřít.

Osmnáctiletá úderná spojka Michaela Daňková byla díky svým výkonům nominována do náhradního týmu české reprezentace, která se připravovala na kvalifikační dvojzápas se Švýcarskem v luhačovické hale. „Když jsem si přečetla své jméno v nominaci, myslela jsme si, že se trenéři asi přepsali, spletli,“ nechápala mladá střelkyně, která v lázeňském městě pobývala společně s týmovou kolegyní a brankářkou Janou Vašulkovou.

V sobotu se obě hráčky představí proti Michalovcům. Favoritem bude Iuventa, která stále živí šanci na zisk titulu. Zlíňanky mohu ve vlastním prostředí pouze překvapit. „Věříme, že děvčata svému soupeři nic nedarují, že ho patřičně potrápí a že tohoto utkání využijí ke zvýšení svého sebevědomí pro další boje v závěrečné nadstavbě,“ přeje si nejen Kolář.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x