Hejtmanství podpoří filmovou tvorbu na území kraje

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vznik hraných, animovaných i dokumentárních filmů na území Zlínského kraje podpořili krajští radní. Odsouhlasili Program na podporu audiovizuální tvorby, v němž rozdělí až šest milionů korun, server Zllin.cz o tom informovala Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Chceme podpořit filmový průmysl, který má v našem kraji dlouholetou tradici. Filmaři mohou také významně přispět k propagaci kraje, zviditelnit zdejší kulturu, přírodu a památky, což je přínosné i z hlediska cestovního ruchu,“ uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za oblast kultury, památkou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport. Příjem žádostí o dotaci potrvá od 17. do 28. srpna.

Finanční podpora bude směřována na realizaci hraných, animovaných nebo dokumentárních filmů určených pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi a také epizodního dílu hraného nebo animovaného televizního seriálu. „Dotaci v rozmezí od 50 tisíc až do dvou milionů korun bude možno využít nejen na vlastní natáčení, ale také na přípravné a postprodukční práce. Projekt musí být alespoň zčásti realizován na území Zlínského kraje,“ doplnila Romana Habartová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x