Historií zlínského průmyslového designu provede „hologram“ Františka Crháka

Foto: FB Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
ZLÍN – V Baťově institutu je už několik dní k vidění nová výstava Rozum versus cit², která je pokračováním úspěšné výstavy z roku 2019. Expozice, která mapuje historii zlínského průmyslového designu a představuje toto téma netradičním a inovativním způsobem, návštěvníky tentokrát blíže seznámí s obdobím 1959 -1992.

Podobně jako v prvním díle výstavy bude historie zlínského průmyslového designu představena také prostřednictvím nových technologií. Součástí bude speciální aplikace, díky níž návštěvníky výstavou provede virtuální kurátor a budou mít možnost pohovořit s AR „hologramem“ designéra Františka Crháka,“ přibližuje výstavu kurátor Vít Jakubíček.

V pořadí druhá výstava se zaměřuje na dění v oblasti designu technických oborů ve Zlíně a jeho širším okolí. Dominantními osobnostmi pozorovaného období jsou zejména pedagogové a designéři Zdeněk Kovář a František Crhák, kteří svými pracemi spoluutvářeli svébytnou tvář nejen zlínského, ale i československého designu.

Již první výstava Rozum versus cit, která mapovala zlínský průmyslový design 1918–1958, byla divácky zajímavá a hodně oslovila především mladší generaci návštěvníků. Věřím, že tato navazující výstava bude rovněž inspirativní. Moderní technologie k umění patří a spolupráci galerie a Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně fandím. S virtuálním kurátorem se ráda potkám a na konverzaci s AR „hologramem“ designéra Františka Crháka jsem nesmírně zvědavá,“ uvedla radní pro oblast kultury a školství Zuzana Fišerová, která nad výstavou převzala záštitu.

Návštěvníci výstavu najdou v 1. podlaží 14. budovy 14|15 Baťova institutu. Druhá část výstavy bude k vidění v galerii G18 Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, kterou otevře vernisáž ve středu 8. 12. v 18 hodin.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x