Hlasy sečteny. Finále kreativní soutěže Maluj, vyhrávej a pomáhej se blíží

První ročník kreativní soutěže s názvem Maluj, vyhrávej a pomáhej je zase o kousek blíže k finále. 1. místo získala Zuzana Bílá. Foto: Barum Czech Rally Zlín
ZLÍN - První ročník kreativní soutěže s názvem Maluj, vyhrávej a pomáhej je zase o kousek blíže ke svému finále. Hlasování o nejlíbivější díla probíhalo skoro tři týdny, když bylo dle plánu ve středu 23. června ukončeno. Souběžně s hlasováním probíhala také výstava všech soutěžních děl v prostorách Krajského úřadu ve Zlíně. Výsledky jsou nyní sečteny a jak pro organizátory rally sluší, jsou i podepsány jedním z členů komise.

Připravit a dát dohromady výstavu dalo hodně práce. Jsme rádi, že úsilí našeho týmu nepřišlo nazmar a v průběhu času se na prohlídku zastavil téměř každý, kdo vstoupil do budovy zlínského mrakodrapu,“ sdělil Jan Regner, který je zodpovědný za marketingové záležitosti Barum Czech Rally Zlín. Odborná porota do hlavní části soutěže poslala všech pětačtyřicet zaslaných děl. Využila plně své rozhodovací pravomoci, kterou jí umožnila pravidla. Mimo jiné, a to úplně z vlastní iniciativy vybrala čtyři díla, která se dle jejich slov a dle různých parametrů vyčnívala nad ostatními. Byla to díla od těchto autorů: Zuzana Bílá (Noční Erzeta centrem Zlína), David Grygárek (Helicopter chase), Dušan Pospíšil (Pavlík – Jirátko, Audi Quattro A2), Kryštof Hebelka (V prachu).

Uvedení autoři získají unikátní možnost být součástí zahajovacího ceremoniálu rally, kdy i oni budou moci odmávnout ze startovní rampy některou z posádek. Dále obdrží pozvánku na slavnostní zahájení v prostorách zlínské radnice a jako připomínku si odnesou knihu s názvem 50 let příběhů Barum Czech Rally Zlín.

Velký ohlas přineslo také samotné hlasování o nejlíbivější dílo. To probíhalo na oficiálním profilu Barum Czech Rally Zlín na sociální síti Facebook. Získalo si velkou pozornost, kterou nečekali ani organizátoři soutěže, když si album s obrazy získalo pozornost více než třiceti tisíc fanoušků, kteří rozdali přes 1 700 hlasů. „O šíření alba se postarali nejen naši fanoušci, ale také soutěžící. Na příspěvek, který nebyl nijak finančně podpořen, se jedná o krásný výsledek virálního šíření a zájmu o dění na barumce,“ hodnotil produktivitu Martin Bill, který je zodpovědný za velkou část sdělení na profilech rally.

Silnou motivací pro získávání hlasů byly i hodnotné ceny, které do soutěže organizátoři vložili. Nechybí mezi nimi adrenalinové zážitky v soutěžních vozech, let vrtulníkem nebo obvyklé poukazy na permanentky.

Samozřejmě akce Maluj, vyhrávej a pomáhej dále pokračuje výstavami na různých místech ve Zlíně. Od 29. června budou všechna díla ke zhlédnutí v prostorách radnice Statutárního města Zlína, následně se přesunou do vestibulu Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích, kde budou umístěna od 20. července. K datu 9. srpna se výstava vrátí do Zlína, kdy ji budou hostit prostory OC Zlaté Jablko. O velké finále se postará dobročinná dražba všech zaslaných obrazů a výtěžek z této akce poputuje na dobročinné účely, konkrétně dětem, které postihla zákeřná leukemie. Organizátoři soutěže se opět přihlásili ke společenské zodpovědnosti a projektu Jedu na dřeň, kterému před několika lety nejen poskytli know-how, ale také doslova vlili krev do žil. „Děkujeme všem soutěžícím, kteří nám zaslali úžasná díla. Svým dílem se stáváte součástí nejen barumky, ale také pomáháte tam, kde je to zapotřebí,“ pověděl všem soutěžícím Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x