Hojně využívaná zkratka ze Vsetína do Rožnova přes Valašskou Bystřici projde rekonstrukcí

Ilustrační foto
VSETÍNSKO – Tříkilometrový úsek mezi Vsetínem a Rožnovem pod Radhoštěm přes Valašskou Bystřici, který řidičům slouží jako oblíbená zkratka, se začátkem května začne opravovat. Rozsáhlá rekonstrukce vyjde na více než 180 milionů korun.

Ředitelství silnic Zlínského kraje zahájí na začátku května rozsáhlou rekonstrukci silnice III/05726 vedoucí ze Vsetína do Rožnova pod Radhoštěm. Jedná se o hojně využívanou vozovku, která je již delší dobu v nevyhovujícím stavu. Daný úsek silnice se nachází mezi vodní nádrží Bystřička, obcí Velká Lhota a Valašskou Bystřicí.

„Jde o poměrně velkou investiční akci a jsme rádi, že se nám pro ni ještě podařilo získat dotaci z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. V příštím plánovacím období IROP se již s dotacemi na rekonstrukce silnic III. třídy nepočítá. Zatížení této silniční trasy si určitě zaslouží, aby získala kvalitnější technické parametry,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

V rámci rekonstrukce budou obnoveny asfaltové vrstvy vozovky a dojde k jejímu odvodnění včetně rekonstrukce stávajících propustků. Součástí stavby bude také kompletní přestavba mostů, realizace 5 zastávkových pruhů osobní linkové dopravy či stavební úpravy sjezdů a účelových komunikací.

Stavba bude realizována za částečné uzavírky pro vozidla do hmotnosti 3,5 tuny včetně autobusů a vozidel IZS. Provoz bude řízen kyvadlově pomocí světelné signalizace. Objízdná trasa pro nákladní automobily bude vedena do konce června přes Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Bystřičku, od července 2021 přes Rožnov pod Radhoštěm, Hutisko-Solanec, Velké Karlovice, Ústí, Vsetín a Bystřičku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x