Hokejistka Sára Čajanová: Spoluhráči z týmu si mě hýčkají

Sára Čajanová (nalevo) se Zuzanou Fišerovou. Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Hokejová reprezentantka a účastnice nedávno skončených olympijských her v Pekingu Sára Čajanová navštívila v uplynulých dnech sídlo Zlínského kraje. Zde se setkala s radní pro školství a kulturu Zuzanou Fišerovou, se kterou si povídala nejen o svých zážitcích z olympijského turnaje.

Zuzana Fišerová mladé sportovkyni poděkovala za výbornou reprezentaci České republiky i Zlínského kraje, předala jí drobný dárek a popovídala si s ní nejen o jejích ještě čerstvých zážitcích z olympiády, ale i o plánech do budoucna.

Sáře jsem během olympiády fandila, proto jsem si s velkým zájmem vyslechla její vyprávění, zážitky a také její zkušenosti s tím, jak zvládnout školu a vrcholový sport. Je krásné slyšet, že Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín, kterou Sára studuje, jí maximálně vychází vstříc. Přeji Sáře hodně úspěchů v další sportovní kariéře i osobním životě. Věřím, že o ní v budoucnu ještě uslyšíme,“ uvedla radní Zuzana Fišerová.

Sáry, která je aktuálně hráčkou juniorského týmu HC Bobři Valašské Meziříčí, jsme se zeptali na pár otázek…

Sáro, který z odehraných zápasů na olympiádě vám nejvíc utkvěl v paměti?

Určitě čtvrtfinále s USA. Byl to pro nás všechny velký zážitek nastoupit proti takovému soupeři. I když byly Američanky jednoznačným favoritem, dokázaly jsme s nimi dlouho držet krok a prohrály jsme až po velkém boji. Nedaly jsme jim to zadarmo. Navíc to byl výborný zápas, hrálo se ve vysokém tempu a do těla. Takže to konečně vypadalo jako hokej (smích).

Na klubové úrovni nastupujete v týmu společně s chlapci. Jak vás berou?

Ve všech klubech, za které jsem kdy hrála, jsem měla štěstí na partu kluků. Berou mě jako rovnocenného spoluhráče a neřeší, že jsem holka. A dokáží se mě i zastat, pokud mě někdy soupeř necitlivě fauluje. Dá se tedy říci, že si mě hýčkají.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?

Studuji čtvrtý ročník Střední zdravotnické školy ve Vsetíně, na jaře mě tedy čeká maturita. Poté už se zase budu naplno věnovat přípravě na novou hokejovou sezonu, která odstartuje srpnovým Mistrovstvím světa v Dánsku. Od příští sezony budu hrát za švédský hokejový klub Brynäs IF. Moc se těším. Výhodou je, že nepůjdu do úplně neznámého prostředí. Už jsem zde v minulosti tři měsíce působila.

--> --> --> --> -->