Hokejisty Zlína v nové sezóně povedou slovenští trenéři Pardavý s Kapušem

Novým trenérem hokejistů Zlína se stal Ján Pardavý. Foto: Berani Zlín
ZLÍN – Hokejisté Zlína pár týdnů před začátkem přípravy představili složení nového realizačního týmu, který bude mít v nadcházejícím ročníku Chance ligy Berany na starosti. Hlavním koučem byl zvolen Slovák Ján Pardavý, jeho asistentem zůstane jeho krajan Richard Kapuš. Dosavadní trenér Jan Srdínko bude nově zastávat pozici sportovního manažera.

Pro Jána Pardavého jde o vůbec první trenérské angažmá mimo rodnou zemi, v minulosti působil na lavičce mateřské Dukly Trenčín a Slovanu Bratislava, kde se potkal mimo jiné také se svým nyní už staronovým kolegou Richardem Kapušem. Zároveň je asistentem Craiga Ramseyho u slovenské reprezentace, se kterou získal bronz na olympijských hrách v Pekingu a zanedlouho jej čeká mistrovství světa v Praze a Ostravě.

První kontakt přišel už během sezóny, kdy mi volal Honza Pravda, jestli bych neměl zájem Zlín trénovat. Z různých důvodů jsem tehdy musel tuto nabídku odmítnout, nicméně jsme navázali externí spolupráci, během které jsem chodil na domácí zápasy a pomáhal trenérskému štábu se svými postřehy a poznatky. Následně jsme se začali bavit i o spolupráci na příští sezónu a tu jsme dnes stvrdili podpisem smlouvy,“ popisuje vznik nového angažmá Pardavý.

Hráčskou kariéru zahájil rodák z Trenčína v tamní Dukle, se kterou získal jeden československý a dva slovenské tituly. Mistrovský pohár zvedl nad hlavu také v české extralize. Zkušenosti má také ze Skandinávie, kde si vyzkoušel angažmá ve švédských klubech Djurgårdens a MODO a finském HPK. Epizodně si zahrál také v Rusku za Lokomotiv Jaroslavl, poslední tři roky profesionální kariéry pak strávil ve francouzském Strasbourgu, kde v roce 2016 pověsil brusle na hřebík.

Už jsme spolu pracovali, takže se dobře známe a vím, že spolupráce bude probíhat v pohodě. Ján bude hlavní trenér, já jeho asistent, kompetence v rámci týmu si rozdělíme tak, aby vše fungovalo hladce,“ těší se na znovuobnovení spolupráce Richard Kapuš.

Dosavadní trenér Jan Srdínko bude nově zastávat roli sportovního manažera klubu.

Budu mít na starosti výběr hráčů, s trenéry budeme řešit základní nastavení týmu a vše okolo. Budu na vše dohlížet a klukům se snažit maximálně pomoci. Dále budu mít nově na starost skauting, ten nejen u A-týmu, ale také u naší mládeže,“ říká Srdínko.

Brankáře bude nadále připravovat Luboš Horčička, kondiční přípravu bude mít na starosti Tomáš Smolík. Zdeněk Sedlák se vrací k mládeži, kde plní funkci klubového šéftrenéra.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x