Hokejová reprezentace míří do Zlína! V PSG aréně se představí dorostenci

Foto: PSG Berani Zlín
ZLÍN – Zlín mezi vánočními svátky přivítá nejmladší hokejovou reprezentaci. V PSG aréně se totiž odehrají dva přípravné mezistátní zápasy. Český výběr do šestnácti let se ve středu 29. a ve čtvrtek 30. prosince utká s týmem Maďarska U18.

Jsme rádi, že se nám tuto konfrontaci povedlo domluvit. Zkoušeli jsme oslovit i federace, které v minulých měsících nemohly přijet na domluvené akce, tedy Švýcarsko a Slovensko. Obě země ale již měly prosincový program plný,“ uvedl manažer reprezentace U16 Jan Rachota na webu hokej.cz.

Duely ve Zlíně jsou novinkou v programu, vedení reprezentace muselo v letošní sezoně už několikrát měnit zápasové plány. Původně se měli čeští mladíci na konci prosince utkat s Ruskem, to však kvůli covidové situaci nebude možné.

Zápasy proti staršímu soupeři z Maďarska jsou tedy alternativou, která prověří české hráče hlavně fyzicky.

Chtěl bych poděkovat klubu PSG Berani Zlín, který dokázal přizpůsobit program své haly tak, abychom tam našli zázemí pro celý kemp mezi vánočními svátky a Silvestrem,“ prohlásil Rachota.

Česká šestnáctka stráví v Baťově městě čtyři dny.

Mládežnická hokejová reprezentace se do Zlína vrací zhruba po více než roce. Naposledy se mladí čeští hokejisté sešli na soustředění loni v září. Vedení mladých Beranů možnost hostit kemp a přípravné zápasy pochopitelně těší.

Jsme rádi, že si reprezentace zvolila náš stadion. Svědčí to o tom, že klub PSG Berani Zlín tradičně byl a je v republice brán jako klub, který vychovává hráče pro vrcholový sport. Velkou reklamou je to i pro naši Akademii, která je jedinou ve Zlínském a Olomouckém kraji,“ říká vedoucí Akademie Beranů Tomáš Jankovič.

Potvrzuje se, že naše práce v klubu i spolupráce s hokejovým svazem fungují – podmínky a zázemí klubu jsou vyhledávány také reprezentačními týmy Česka. To nás samozřejmě těší a bereme to i jako pozitivní zpětnou vazbu na naši dosavadní činnost. V neposlední řadě je reprezentační kemp výbornou vizitkou pro město Zlín a Zlínský kraj,“ dodává Jankovič.

Reprezentační zápasy ve Zlíně:

Středa 29. prosince

17:00 Česko U16 vs. Maďarsko U18

Čtvrtek 30. prosince

14:00 Česko U16 vs. Maďarsko U18

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x