Hokejové generálky: Vsetín vyhrál, Berani padli s Kometou po prodloužení

ZLÍN, VSETÍN – Parádní finiš výhru nad moravským rivalem nepřinesl. Zlínští hokejisté v posledním přípravném zápase před novou extraligovou sezonou podlehli Kometě Brno 3:4 po prodloužení, když derby v 64. minutě rozsekl proměněným trestným střílením hostující Pavlík.

Sehráli jsme dobrý zápas. Převládají pozitiva. Jsem rád, že jsme po nepříznivém vývoji utkání předčasně nesložili zbraně. Naopak z úspěšného závěru jsme nakonec vykřesali bod. Navíc jsme dali dva góly z přesilových her. V závěru nám vyšla i power-play,“ těší zlínského asistenta Martina Hamrlíka.

Góly začaly padat až od poloviny čtvrtečního zápasu. Skóre otevřel nový domácí kapitán Fořt, za hosty vzápětí srovnal Horký. Obrat v závěrečné části završil Mallet. Když Rákos deset minut před koncem zvýšil na 3:1, zdálo se být hotovo. Berani ale na konci utkání neuvěřitelně povstali a zápas dotáhli do prodloužení. Nejprve se trefil Köhler, pak skóroval i obránce Němec.

Šťastnější nakonec byli Brňané. „V přípravě jsme nebyli spokojeni s produktivitou a s výjimkou dnešního zápasu nám nepomohly ani přesilové hry. Máme ještě týden před startem extraligy všechno vyladit, navíc jsme hráli poprvé v téměř kompletní sestavě,“ připomněl Hamrlík.

Poprvé v přípravě nastoupil uzdravený útočník Antonín Honejsek, zatímco Pavel Kubiš dostal volno. Zlín vstoupí do nového ročníku extraligy v pátek 10. záři domácím duelem s Litvínovem.

Poslední přípravný zápas před startem Chance ligy odehráli vsetínští hokejisté s Trenčínem, na jehož ledě minulý týden prohráli. Ve čtvrteční odvetě se však Valachům více dařilo. Svěřenci trenérů Stantiena a Srdínka přemohli slovenského protivníka 3:0. Branky vítězů zaznamenali Jonák, Štach a Zeman. Domácí gólman Málek navíc vychytal čisté konto.

Byl to jeden z našich nejlepších zápasů přípravy. Proti kvalitnímu soupeři jsme výborně bruslili, dobře napadali a v soubojovém zápase se nám podařilo dát i nějaké góly. Na výkon i výsledek budeme chtít navázat i v sezoně,“ přeje si jeden z trenérů Vsetína Jan Srdínko.

Valaši nový ročník Chance ligy odstartují v sobotu 11. září na Lapači proti Kadani.

Přípravný hokej

PSG BERANI ZLÍN – HC KOMETA BRNO 3:4 (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Fořt (Mikúš), 58. Köhler, 60. Němec (Mikúš, Suhrada) – 33. Horký (Zaťovič), 45. Mallet (Kučeřík, Haščák), 50. Rákos (Kollár), 64. Pavlík (TS). Rozhodčí: Šudoma, Vrba – Kučera, Vašíček. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:1.

Zlín: Kašík – Suhrada, O. Němec, Trška, Ferenc, Gazda, M. Novotný, Matyáš Hamrlík – T. Mikúš, Fořt, Vopelka – Köhler, Honejsek, Šlahař – Hejcman, Fryšara, Okál – Sebera, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Brno: Tomek – Kučeřík, Roth, Ďaloga, Holland, Gulaši, Mikyska, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Horký – Haščák, Krištof, Mallet – Kusko, Kollár, R. Pavlík – Magee, Rákos, Šoustal. Trenéři: Kalous, Horáček, Kováčik.

VHK ROBE VSETÍN – HK DUKLA TRENČÍN 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Jonák (Štach, Indrák), 20. Štach (Zeman, Vlach), 24. Zeman (Smetana, Štach). Rozhodčí: Škach, Kovařčík – Novák, Škrobák. Vyloučení: 6:8, navíc Berger (Vsetín) 5+OK za ZHK. Využití: 1:0. Diváci: 1030. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 3:0.

Vsetín: Málek – Ondračka, Říha, Smetana, Štach, Š. Jenáček, Hryciow, J. Jenáček – Jonák, Indrák, Majdan – Berger, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Gago, Vítek.

Trenčín: Bowns (26. Valent) – Lemcke, Krajčovič, Meszároš, Martiška, Urban, Starosta, Kudla, Nemčík – Švec, Tybor, Bezúch, Minárik, Valach, Mikyska, Honzek, Beták, Berisha, Kajč, Rehuš, Paukovček.