Hokejový útočník Roman Vlach odchází ze Zlína na hostování do Přerova

Roman Vlach odchází na hostování do Přerova. Foto: HC ZUBR Přerov
ZLÍN - Návrat Romana Vlacha do Zlína se nevydařil podle představ, a tak se vedení klubu s hráčem dohodlo na jeho odchodu do Přerova. Zkušený čtyřiatřicetiletý útočník bude u Zubrů hostovat nejméně dva měsíce. O dalším hráčově působení se rozhodne na přelomu roku.

Možnost angažování Romana jsme řešili se Zlínem, kde tolik nehrál. Momentálně se nám takový hráč do týmu hodí. Je to zkušený útočník a navíc hraje na pozici centra, což jsme potřebovali. Má toho už hodně za sebou, takže věříme, že pro nás bude důležitým hráčem nejen na ledě, ale také v kabině,“ řekl pro klubový web k nové akvizici sportovní manažer Přerova Pavel Hanák.

Roman Vlach historicky patří mezi velmi výrazné hráče zlínského klubu. V extralize ve žlutomodrém dresu nastoupil v osmi sezonách a připsal si více než 350 utkání. V rámci historických statistik kanadského bodování mu v rámci klubu patří 35. místo. Extraligu za Zlín ovšem hrál naposledy v sezoně 2016/17.

V nejvyšší soutěži působil také v Liberci, Karlových Varech, Olomouci, Třinci, Plzni a Pardubicích. Ve druhé nejvyšší soutěži kromě zlínských Beranů hrál také za Vsetín a Prostějov.

V letošní sezoně si ve dvanácti utkáních připsal jedinou branku a v posledních týdnech se již mnohokrát ani nevešel do zápasové sestavy.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x