Horko a jak na ně?

ZLÍN, LUHAČOVICE - Už déle než týden je pořádné horko. Ono, co taky čekat ve vrcholícím létě... ale to jen na okraj. Utéct před žhnoucími paprsky není zase tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Ludmila Kulišťáková z Dolní Bečvy připravila dceři a vnučce jednodenní výlet do Luhačovic.

„Horko tedy neskutečné, navíc jsme si dali delší procházku z centra města přes kolonádu až k přehradě. Tam už to nešlo vydržet, a tak jsme zjišťovaly, která z nás má nejhezčí nohy, bylo nutné se zchladit v přehradě, nu a v té soutěži vyhrála dvanáctiletá vnučka, určitě z ní bude krasavice,“ smála se stále velmi pohledná babička.

Před největšími paprsky žhavého slunce se lázeňští hosté ukrývali i pod střechou nové kolonády a v atriích. „Přesně tak a výborné to bylo o kus dál u velké fontány,“ hlásil host ze Slovenska Ladislav Pecho.

Ve Zlíně se pochlapily místní Technické služby. V centru města měly svá představení hned dvakrát osmikubíkové cisterny s vodou. Ochladily nejen asfalt na ulicích, ale přímo před radnicí vytvořily báječnou sprchu. „Nádherné osvěžení, opravdu paráda, v tom parnu nemohli osvěžovači nic lepšího vymyslet,“ pochvalovala si skupina mladých lidí, která na východ Moravy dorazila z Domažlicka.

I jinde nacházeli lidé ochranu před horkem. Mezi vyhledávané oázy ochlazení patřil třeba zlínský římskokatolický kostel.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x