Slavnostní zahájení s živou kapelou
V sobotu 6. září otevře Městské divadlo Zlín svou jubilejní sezonu slavnostním večerem ve Velkém sále. Chybět nebude živá kapela, vyhlášení výsledků ankety Aplaus a předání Ceny ředitelky divadla.
„Zlínské divadlo je nedílnou součástí kulturní identity našeho města,“ uvedla Martina Hladíková, náměstkyně primátora pro kulturu.
Hrdinové mezi námi – hlavní téma sezony
Letošní sezona se nese v duchu motta „Hrdinové mezi námi“. „Hrdinou se člověk nestává náhodou. Hrdina překonává překážky, selhání i zrady – a právě takové příběhy potřebujeme dnes slyšet,“ vysvětlil umělecký šéf Patrik Lančarič.
První premiéra: Ibsenova Nora poprvé ve Zlíně
Sezonu otevře v sobotu 20. září premiéra světové klasiky Nora (Henrik Ibsen). Inscenace se v repertoáru zlínského divadla objeví poprvé v historii.
Fokus: Region – příběhy odvahy ze Zlínska
Dramaturgický koncept Fokus: Region přinese dva silné příběhy ze Zlínského kraje:
- Tiše buší Ploština – osud obyvatel vypálené osady za 2. světové války
- Kryl – život a dílo zpěváka Karla Kryla
Oba tituly budou uvedeny ve světové premiéře.
Návrat ke kořenům: Hrátky s čertem
Divadlo si připomene své začátky pohádkou Hrátky s čertem od Jana Drdy, kterou před 80 lety začalo svou činnost.
Česká premiéra komedie Starý bílý muž
V české premiéře uvede divadlo současnou komedii Starý bílý muž od autorů Dietmara Jacobse a Moritze Netenjakoba, která se s humorem věnuje genderovým, rasovým a mezigeneračním tématům.
Humor a groteska na scéně
Repertoár doplní i brilantní komedie:
- Hra, která se zvrtla – osvědčený hit plný gagů
- Drákula – komedie děsu – originální a bláznivá adaptace klasického hororu
- Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho – legendární tragikomedie Ladislava Smočka ve Studiu Z
Výhodné předplatné do divadla
Diváci si mohou pořídit sezonní předplatné s výhodami: sleva ze vstupného, stálé místo v sále, přednostní nabídky.
Základní předplatné zahrnuje šest představení na Velkém sále. Předprodej končí 30. září.