Hromadná rvačka ve Zlíně. Podnapilý muž úmyslně popálil cigaretou jiného

Hromadná rvačka ve Zlíně. Podnapilý muž úmyslně popálil cigaretou jiného.
ZLÍN – Ve zlínském parku v centru města došlo minulý týden k hromadné potyčce. Rvačku s největší pravděpodobností vyvolal devatenáctiletý muž z Brna, který nejprve verbálně napadal 23letého muže z Valašských klobouků. Později mu o bradu také típnul nedopalek cigarety.

K hromadné rvačce, k níž došlo v úterý 27. dubna 2021 večer v parku Komenského v centru Zlína, spěchalo hned několik hlídek Městské policie Zlín. Oznámení prostřednictvím linky tísňového volání 156 přijalo stálé operační centrum v 20:53 hodin a první motorizovaná hlídka na místo dorazila již o čtyři minuty později.

Strážníci zjistili, že se v blízkosti dětského hřiště nachází větší skupinka mladých mužů, z nichž bylo následně ztotožněno osm přítomných ve věku 18 – 28 let.

Jak bylo následně zjištěno, hlavním aktérem celého incidentu byl s největší pravděpodobností 19letý muž z Brna, který verbálně napadal 23letého muže z Valašských Klobouků. Když se jej zastali jeho kamarádi, mělo dojít na provolávání hesel s rasovou nesnášenlivostí a situace vygradovala v okamžiku, kdy poškozenému típl o bradu hořící nedopalek cigarety. Poté se již strhla avizovaná mela.

Strážníci zjistili, že agresorovi v organizmu koluje přes 2 promile alkoholu v organizmu a taktéž jeho verze incidentu se v zásadě shodovala s verzí napadeného i ostatních přítomných z táborů obou mužů. S ohledem na zjištěné skutečnosti strážníci pojali podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka

Podezřelého proto omezili na osobní svobodě a předali jej k dalšímu šetření kolegům z republikové policie. Kromě strážníků a policistů na místě zasahovala také zdravotnická záchranná služba, která ošetřila drobná poranění účastníků potyčky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x