Interní JIP Baťovy nemocnice prošla částečnou modernizací za 6 milionů. Pacientům i personálu zajistí větší komfort

Foto: KNTB
ZLÍN – Jednotka intenzivní péče Interního oddělení Baťovy nemocnice prošla částečnou modernizací. Zdravotníci a pacienti se dočkali komfortnějších prostor včetně nové elektroinstalace, obnovy povrchů a přístrojového vybavení.

Modernizace přišla nemocnici na více než šest milionů korun. „Elektroinstalace, podhledy, nábytek, prosklené boxy, monitory životních funkcí, nová lůžka. Vzniklo celkem šest nových boxů pro osm pacientů,“ uvedl primář Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Vladimír Kojecký.

Obnova části interního oddělení přinesla zlepšení podmínek pro pacienty i samotné zdravotníky. „Určitě máme nyní mnohem lepší podmínky k práci, modernější prostory i vybavení, které nám činnost s pacientem usnadní. Pro pacienty je to samozřejmě daleko vyšší komfort,“ doplnil vedoucí lékař interní JIP Ilja Ryšavý s tím, že zdravotnický tým JIP se v rámci své intenzivní péče zaměřuje na rychlou oběhovou stabilizaci kriticky nemocných a razantní léčbu příčiny u vyléčitelných stavů.

Zabývá se i prevencí, která patří k intenzivní péči, velký důraz klade na výživu a nutriční intervence u kriticky nemocných, a také na časnou rehabilitaci. Pacientů na interní JIP přibývá, i proto byl nutný stavební zásah, vedoucí k většímu komfortu a bezpečí.

Spektrum diagnóz na interní jednotce intenzivní péče je poměrně pestré. „Největší skupinu tvoří pacienti se sepsí, závažnými chorobami zažívacího ústrojí, například akutním zánětem slinivky, krvácením do zažívacího traktu, a různými poruchami vnitřního prostředí včetně endokrinních poruch. Nemalou část hospitalizovaných představují pacienti s akutními otravami,“ přiblížila tisková mluvčí Baťovy nemocnice Danuše Lipovská.

Další modernizace prostor budovy interny stejně jako rozvoj přístrojového vybavení bude pokračovat v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně i v tomto roce. Naváže například jednotka intenzivní péče na kardiologii, kde kromě výměny elektroinstalace dojde také k obnově rozvodů medicinálních plynů. „Pokračovat se bude i na dalších standardních odděleních napříč celou nemocnicí,“ doplnila Lipovská.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x