Jak vypadá zlínská zoo, když se setmí? Večerní lampionové prohlídky startují už dnes

Startují večerní lampionové prohlídky zlínské zoo a zámku Lešná. Foto: Zoo Zlín
ZLÍN - Po tři říjnové soboty, konkrétně 1., 8. a 15. října, si můžete užít večerní návštěvu areálu zahrady zlínské zoo a zámku Lešná. Pokladny hlavního a sezónního vstupu budou během večerních prohlídek otevřeny nepřetržitě do 19.30 hodin. Horní část areálu zahrady pak do půl desáté. Vstupné na večerní prohlídky zoo se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě.

Večerní návštěvu zlínské zoo zpestří povídání průvodců formou vedených prohlídek.

„První skupina vyrazí z nádvoří zámku v 18.00, další ji budou následovat v pravidelných intervalech. Ta poslední odstartuje v 19.15. Během přibližně dvouhodinové prohlídky se můžete těšit na spoustu zajímavých informací nejen o chovaných zvířatech ale také o letošních i připravovaných novinkách. Během lampionových prohlídek budou tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, pavilon žiraf a slonů otevřeny do 21.00 hod., areál zoo pak do 21.30 hodin,“ uvedla mluvčí zlínské zoo Romana Mikešová.

U hlavního i sezónního vstupu bude možné zakoupit celou lampionovou soupravu – tzn. lampion a držátko se žárovkou. Prodej začíná v 16.00 hodin.

Originální program nabídne zámek Lešná. Průvodci v dobových kostýmech Vás zavedou do dob, kdy zámek a celé lukovské panství vlastnil hraběcí rod Seilernů. Potkáte se se zakladatelem zámku hrabětem Františkem Josefem Seilernem a jeho manželkou hraběnkou Saroltou, s jejich dětmi – synem Josefem Karlem a dcerou Ilonou, ale také s komornými. První zámecká prohlídka začíná v 18.00 hod., další budou následovat ve dvacetiminutových intervalech. Ta poslední odstartuje ve 20.40 hod.

„Na prohlídky bude platit jednotné vstupné 50 Kč na osobu. Vstupenky bude možné od 17.00 zakoupit v pokladně zámku a současně si rezervovat přesný termín prohlídky. Vzhledem k obrovskému zájmu není možné bez rezervace přesného termínu zaručit večerní návštěvu zámku,“ dodala mluvčí Mikešová.


Občerstvení zajistí restaurace Tyrol, Limpopo a Neapolitáno, k dispozici bude také Kefabar v Etiopii. Otevřeny budou i prodejny suvenýrů u hlavního a sezónního vstupu, od japonské zahrady k tropické hale bude jezdit vláček.

Cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto zoo doporučuje vzít si s sebou kapesní svítilnu.

Brány večerní Zoo Zlín se uzavřou v 21.30.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x