Jarní Floria potěší milovníky zahrady hned dvakrát. Velkým tahákem je Podmořský svět v květech

Foto: Výstaviště Kroměříž
KROMĚŘÍŽ – Výstaviště Kroměříž ožije ve dvou nadcházejících prodloužených víkendech největší zahradnickou výstavou v České republice. Floria 2023 nabídne milovníkům zahrady nejen veškeré nezbytnosti pro dům a zahradu, ale také unikátní podívanou v podobě expozice Podmořský svět v květech.

První část tradiční zahradnické výstavy začne na kroměřížském Výstavišti už zítra 28. dubna a potrvá do pondělí 1. května.

Dáváme příležitost početným zájemcům, aby si vybrali ve svém volném čase, pochopitelně budeme rádi, když k nám zavítají opakovaně. V každém termínu jim nabídneme vše potřebné pro dům i zahradu, klasiku, ale i novinky pro zahrady a zahrádky, nádhernou podívanou v jedinečné květinové expozici, bohaté občerstvení a pestrý kulturní program, z něhož si vybere opravdu každý,“ nastiňuje základní parametry oblíbené akce ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Okouzlující bude v obou termínech v Pavilonu A Podmořský svět v květech. Tedy unikátní podívaná, kterou připravuje tým věhlasných aranžérů Jarmily a Petry Pejpalových. Stejně tak jejich živé aranžování v přímém přenosu.

Do Kroměříže se moc těšíme, máme tu ty nejlepší zkušenosti, je to ideální místo setkávání lidí, pozoruhodné je, že tu vůbec nevadí případná nepřízeň vrtkavého počasí. V našem podmořském světě najdete v květinovém provedení stylizované korálové útesy, velryby, mnoho druhů mořských živočichů, chobotnice, medúzy ale i mnoho dalšího, třeba ponorku,“ láká hlavní osobnost úchvatného díla Jarmila Pejpalová.

Expozici vytvoří po náročných přípravách spolu s pomocníky během čtyř dnů, což je ale jen vlastní finální část.

Nosíme podobu díla v hlavě třeba měsíc, když se vše vydaří, míváme samozřejmě skvělý pocit a ráda naslouchám lidem, kteří se tudy procházejí, jejich obdiv dodává sílu k dalším počinům,“ vypráví Jarmila Pejpalová s tím, že letos tvoří svůj podmořský svět z tisíců cibulovin – narcisů, tulipánů a hyacintů a ve velkém využije tropické bromélie.

Pokračování v podobě druhé části jarní Florie proběhne na Výstavišti v Kroměříži od pátku 5. května do pondělí 8. května. Kapacita parkoviště pro návštěvníky je 2 500 míst.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x