Jaro a to (snad) definitivně. Jde o novou energii, mají jasno Jarmily

Foto: zlin.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ - Za pár dnů se dostaví i kalendářně a prokáže svá legitimní přírodní práva. V udivujícím roce 2024 je tu ne méně než sedm týdnů, alespoň co se teplot týče. Poněkud nedočkavé jaro už obalilo stromy a keře květy, ovocnáři sice žijí v obavách z případných mrazů, ale že je jaro tady, to je bez diskuse. Stejně jako to, že přináší nové naděje, novou energii a vůbec pozitivní vnímání světa.

Jestli nejde jen o klišé a je to opravdu tak, bude nejlépe nechat si to potvrdit, doplnit, nedej bože vyvrátit od několika zajímavých nositelek toho nejsprávnějšího jarního jména, tedy Jarmil. Zrovna tyhle tři musejí vydávat hodně energie. A tak ji někde musejí brát, to je jasné.

Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka zlínského Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež

„Pro mne je jaro jarem tím, že začnou zpívat ptáci. Když se tak stane, mám jasno, ano, jaro je opravdu tady. Budím se docela brzy a když slyším zpěv, dostávám dávku energie. Stejně tak samozřejmě od sluníčka, to je symbol jara, taky teplo. Je fakt, že se letos období zvané jaro dostavilo ve značném předstihu, už ani nevím, zda letos vůbec padal sníh. Ono té energie je vždycky na jaře třeba více než v jiném ročním období. Protože když vrcholí jaro, tak vrcholí taky náš festival. Samozřejmě jsme v plné i pilné práci, letos se koná už 54. ročník. Uf, věřit se tomu ani nechce, ale je to tak, těšíme se a snad jej nabijeme zlínskou jarní energií.“

Jarmila Pejpalová, floristka, květinová aranžérka

„Ano, jaro prostě ano. Jen houšť. Pocházím z Moravy, léta žiji v Praze. Vždycky si vzpomínám, jak mi babička v Kyjově říkávala nikoliv Jarmilo, ale Jaro nebo Jary, prostě tohle krásné roční období mám zakódováno i ve jméně. Je mimo jakékoliv debaty, že jde o nejhezčí roční období. Celý život žiji s květy a květinami. Teď třeba chystáme s dcerou bohatou expozici inspirovanou láskou a květy na výstavě Floria, která začne koncem dubna na Výstavišti v Kroměříži. Květy samozřejmě s láskou úzce souvisí, jaro je květů, energie a taky lásky čas.“

Jarmila Ďurďová, vedoucí kultury města Luhačovice

Jako že se Jarmila jmenuji: jaro prostě miluji. Přidává energie, chuti do života, nabíjí nás pěkným počasím, teplem, sluníčkem. Jaro je prostě jaro, ve svém okolí bych těžko hledala někoho, kdo s tímto časem nesouzní. Mám jaro prostě moc ráda, je mi do tance. Ostatně tomu se s přáteli věnujeme hodně často a rádi. I naše milované Luhačovice na jaře ožívají, což vždycky potvrzuje i slavnostní otevírání lázeňských pramenů. Jaro je časem mízy, nabíjení se a získávání těch nejhezčích vjemů. Určitě takové bude i to letošní. A snad nám to nepokazí nějací zmrzlí muži a podobní „jarokazové“.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x