Karanténa omezila provoz zlínské městské policie

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN – Provoz Městské policie Zlín je z karanténních důvodů omezen, dva strážníci byli pozitivně testováni na Covid-19, několik dalších pak má příznaky onemocnění a jsou odeslaní na testování, oznámil serveru Zlin.cz ředitel zlínských strážníků Milan Kladníček.

„Ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí byla přijata preventivní hygienická opatření, což má dopad na rozsah poskytovaných služeb. Od soboty 17. 10. je provoz městské policie omezen na služebnách Santražiny a okrskovém pracovišti. Úřední hodiny pro veřejnost budou do odvolání probíhat v pondělí a ve středu vždy v čase od 9 – 11 a od 14 – 17 hodin a jsou určeny pouze pro nutné případy,“ uvedl Kladníček.

Podle šéfa strážníků se zatím neomezuje běžný výkon služby. Hlídky jsou v ulicích Zlína přítomny v obvyklých počtech a jsou vybaveny všemi nezbytnými prostředky pro zvládání běžných i mimořádných situací.

Pro příjem oznámení mohou lidé využít telefonní linky s nepřetržitým provozem: 577 630 501 nebo 577 630 502. V naléhavých situacích jsou městští policisté k dispozici také prostřednictvím národní linky tísňového volání 156.

Lhůta k projednání dopravních přestupků se prozatím prodlužuje na 30 dní a bude dále upravena s ohledem na průběh nákazy a vyhlášená opatření.

„Ihned poté, co jsme byli o nákaze i příznacích strážníků informováni, jsme přistoupili k předem připraveným opatřením. Cílem těchto opatření je omezení přímého kontaktu mezi lidmi a snížení pravděpodobnosti nákazy onemocněním Covid-19. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení,“ sdělil Kladníček.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x