Karfíkova skluzavka zůstane chloubou otrokovického koupaliště

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Ikonická skluzavka architekta Vladimíra Karfíka zůstane i nadále chloubou otrokovického koupaliště. Dvě tuny vážící skluzavku ve tvaru dámského střevíčku přesunul jeřáb na nové čestné místo, kde bude budoucím generacím připomínat baťovský odkaz.

Od časného rána probíhaly přípravné práce pro přemístění skluzavky. Jakmile na místo dorazil těžkotonážní jeřáb, pracovníci přesně věděli, jaké kroky budou následovat. Připevnit, zajistit, zvednout, přemístit a položit.

Hned na první pokus se podařilo přesunout skluzavku a přesně ji umístit na nový betonový podstavec. „Když jsme přemýšleli o přesunu skluzavky, panovaly obavy, zda bude v takovém technickém stavu, aby přesun zvládla. Od dnešního dne stojí na čestném místě a my můžeme počítat s dalšími kroky, díky kterým se zakonzervuje. Věřím, že se stane dominantou areálu. Unikátní Karfíkův rukopis je na Baťově dobře patrný a skluzavka bude jeho součástí. Byla zde pro potěšení několika generací a jejím přemístěním ji uchováme jako vzpomínku i pro ty další,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Těžkotonážní jeřáb na místě nebyl jen kvůli skluzavce. „Přemístili jsme také prefabrikované betonové objekty pro bazénové technologie, jako jsou například filtrace, rozvody vody, tlaková čerpadla, elektroinstalace a jiné. S ohledem na aktuální počasí pracujeme na vazbě výztuže tělesa brouzdaliště. Dalším krokem budou betonáže,“ doplnil vedoucí investičního oddělení Městského úřadu Otrokovice Jiří Andrlík.

Jako poslední budou instalovány vodní prvky, které budou dělat radost především dětem – vodní dělo, delfín s pohonem na ruční pumpu a dvě široké skluzavky.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x