Klobucké hospodářské trhy zahájí novou sezonu

Klobucké hospodářské trhy. Foto: Město Valašské Klobouky
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Před Starou radnicí na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách budou lidé moci už brzy navštívit tradiční Klobucké hospodářské trhy. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Lenka Zvonková.

Po rozvolnění vládních opatření se start nové sezony oblíbených farmářských prodejů plánuje na pátek 16. dubna, v době od 8.00 do 15.00 hodin. Další pak budou následovat každý lichý týden. Na stáncích může být nabízeno ovoce, zelenina, květiny, rostliny a semena, vajíčka, med a také masné, mléčné, pekařské či cukrářské výrobky. Prodejci i návštěvníci budou muset dodržovat hygienická opatření.

„Klobucké hospodářské trhy jsou příležitostí k nákupu kvalitních regionálních potravin, čerstvé zeleniny, ovoce a jiného farmářského sortimentu. Také je ideální čas na nákup přísad do skleníků, sazenic balkonových květin, bylinek, keřů nebo ovocných stromků,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček. „Prodejní stánky budou od sebe vzdálené nejméně 2 metry a budou vybaveny dezinfekčními prostředky. Účastníky trhů pak prosíme, aby byli navzájem ohleduplní a během nakupování zachovávali rozestupy, tak aby se nevystavovali žádnému epidemickému riziku. Zakázáno bude provozování stravovacích služeb a konzumace občerstvení na místě,“ dodal.

Pokud to epidemická situace dovolí, budou se letošní Klobucké hospodářské trhy konat v těchto termínech 16. a 30. dubna, 14. a 28. května, 11. a 25. června, 9. a 23. července, 6. a 20. srpna, 3. a 17. září, 1. a 15. října.

Farmáři, sadaři, pěstitelé, včelaři a další regionální producenti, kteří by na trzích rádi nabídli své výrobky, mohou kontaktovat organizátora Josefa Zvoníčka na telefonu 605 206 614.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x