Konečně se dočkali. Nejlepší sportovci Zlína za rok 2019 si převzali ocenění

Nejlepší sportovci Zlína za rok 2019. Foto: Město Zlín
ZLÍN – O rok později, než bylo původně v plánu, se uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města Zlína za rok 2019. To se mělo původně konat už v březnu 2020, kvůli pandemii koronaviru a nouzovému stavu ale museli organizátoři slavnostní večer odložit.

Vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2019 proběhlo nejdříve on-line, a to už loni v červnu. Nyní přišlo na řadu osobní předání ocenění jednotlivým sportovcům, které se uskutečnilo v obřadní síni zlínské radnice za účasti sportovců a členů rady a zastupitelstva města Zlína.

Vyhlášení i ocenění nejlepších sportovců města za rok 2019 bylo z důvodu proběhlé pandemie koronaviru velmi netradiční. Jsem velmi rád, že jsme se mohli konečně s oceněnými sportovci setkat a pogratulovat jim k výborným výkonům,“ sdělil primátor města Jiří Korec.

Ocenění byli jednotlivci a nejúspěšnější kolektiv za vynikající sportovní výsledky a reprezentaci města dle pravidel schválených Radou města Zlína. Děkuji oceněným za reprezentaci města Zlína a také jejich trenérům za dobrou práci. Ocenění sportovci mohou být dobrým vzorem pro ostatní a motivovat tak děti ke sportu,“ dodala náměstkyně primátora pro oblast mládeže, tělovýchovy a sportu Kateřina Francová.

Nejlepší sportovci města Zlína za rok 2019:

Nejúspěšnější sportovec – triatlonista Petr Vabroušek

Nejúspěšnější sportovní kolektiv – sledge hokejový tým SHK LAPP Zlín

Nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec – olympijská medailistka Petra Machů

Cena primátora v kategorii mládeže – plavkyně Jana Přibylová

Cena za mimořádný přínos zlínskému sportu – plavecký trenér Petr Přikryl

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x