Kraj mezi včelaře rozdělí přes milion korun

Ilustrační foto
Kraj vloni rozdělil mezi včelaře téměř 1,5 milionu korun. Ilustrační foto
ZLÍNSKÝ KRAJ - Mezi začínající i stávající včelaře rozdělí Zlínský kraj dotace v celkové výši 1,14 milionu korun. Finanční podpora pomůže včelařům zvýšit kvalitu včelstev. Využít ji mohou například na nákup základního vybavení a ochranných pomůcek, serveru Zlin.cz to uvedla Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Původní výše alokovaných prostředků v programu na podporu včelařství byla 1 milion korun. Předložené projekty byly na tak vysoké úrovni, že jsme se rozhodli je podpořit v požadované výši a celkovou částku dotace navýšíme o 140 tisíc korun. Včely mají obrovský význam pro rostliny a tím vlastně pro celý ekosystém. Dotace pomohou včelařům zvýšit kvalitu včelstev, obměnit a navýšit počet úlů a včelstev ve Zlínském kraji,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast životního prostředí, zemědělství a venkov. Upřesnila, že peníze půjdou na 117 projektů.

O dotaci mohli zažádat zájmoví včelaři ve věku minimálně 18 let, kteří mají včelstva umístěna na území Zlínského kraje. Přidělenou podporu ve výši 5 tisíc až 10 tisíc korun mohou využít například na nákup základního vybavení nebo ochranných pomůcek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x