Krajská tripartita žádá po vládě okamžité snížení cen za energie a pohonné hmoty

Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Tripartita Zlínského kraje žádá vládu o okamžité kroky ke skutečnému snížení cen energií a pohonných hmot. Takový je hlavní výstup z jednání Rady hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje, která se zabývala aktuální situací na trhu práce, hospodařením krajských nemocnic a dopady zdražování na občany a podniky v regionu.

Tripartita se věnovala především tématu sílícího sociálního napětí ve společnosti a obav občanů i firem z nárůstu cen energií.

Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje jednomyslně schválila usnesení, v němž my, členové delegací veřejné správy, zaměstnavatelů a odborových organizací, společně žádáme Vládu České republiky učinit okamžitě maximální kroky ke skutečnému snížení cen energií a pohonných hmot a snížení dopadu nákladů na občany, firmy a složky státu,“ sdělil hejtman Radim Holiš.

Podle informací ředitelky krajské pobočky Úřadu práce ČR ve Zlíně Miriam Majdyšové má v současné době Zlínský kraj třetí nejmenší nezaměstnanost v celé zemi. Momentálně v regionu pracuje dva a půl tisíce cizinců, mezi nimž jsou také Ukrajinci. Ty během uprchlické vlny pracovní trh nasál, aniž by o práci přišli domácí občané.

Účastníci tripartity vycházeli z výstupních zpráv o činnosti expertních komisí pro zdravotnictví, dopravu a ekonomiku. Jednání řídil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x