Kriminalisté přistihli dealera pervitinu, hrozí mu až pět let vězení

Ilustrační foto
ZLÍN – Kriminalisté narazili v centru Zlína na začátku dubna na podezřelou čtveřici mladých lidí. Při kontrole zjistili, že jeden z mladíků u sebe přechovává tři injekční stříkačky s pervitinem a marihuanu. Hrozí mu až pět let vězení.

Zlínští kriminalisté, kteří se zabývají trestnou činností na úseku drogové problematiky, narazili 1. dubna v centru Zlína na čtveřici mladých lidí, kterou dobře znají ze své předchozí práce. Dvě dívky a dva mladí muži ve věku od jednadvaceti do devětadvaceti let zpočátku postávali na parkovišti a poté se přesunuli mezi kontejnery, aby na sebe neupoutávali pozornost. Kriminalisté se rozhodli zkontrolovat, zda u sebe nemají drogy k prodeji.

Všimli si, že jeden z mužů ukrývá nějaké předměty v kapsách svých kalhot, vyzvali ho proto, aby jim obsah kapes ukázal. Muž vytáhl tři injekční stříkačky, které obsahovaly bílou krystalickou látku, a sdělil policistům, že se jedná o pervitin. Po chvíli, za přítomnosti policistů z pohotovostního a eskortního oddělení, ze svého batohu vyndal také sáček s bílou krystalickou látkou o obsahu asi 25 gramů a další čtyři sáčky se sušenou rostlinnou hmotou. Přiznal, že se jedná o pervitin a marihuanu. Popsal, že drogy koupil od cizího muže za částku dvacet tisíc korun a dával je zdarma za poskytnuté služby při rekonstrukci svého domu. Ostatní mladíci u sebe žádné drogy neměli.

Kriminalisté veškeré zajištěné drogy odeslali k odbornému zkoumání kvůli zjištění přesného druhu a množství škodlivé látky, které je v nich obsaženo. Vzhledem k tomu, že v případě omamných a psychotropních látek je trestný dovoz, vývoz, nabídnutí, zprostředkování, prodej, opatření pro jiného nebo přechovávání drog jak pro sebe, tak pro jiného, je osmadvacetiletý muž žijící na Uherskohradišťsku podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest vězení.

Muž má v rejstříku trestů celkem osm záznamů, v současné době je v podmínce.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x