Kriminalisté zadrželi osm drogových dealerů

Kriminalisté odkryli síť drogových dealerů. Foto: KŘP ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Minulý týden zadrželi policisté na různých místech ve Zlínském a Moravskoslezském kraji osm drogových dealerů. Při domovních prohlídkách našli kriminalisté téměř 700 gramů pervitinu. Obviněným hrozí odnětí svobody na 5 až 12 let.

Hlavním pachatelem ze skupiny dealerů je jedenačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který nakupoval ve velkém pervitin v Ostravě a prodával ho dalším dealerům. Ostatní obvinění, mezi kterými jsou i čtyři ženy, jsou ve věku od 29 do 56 let a jsou ze Zlínska, Uherskohradišťska a Ostravska.

Drogové dealery zadrželi policisté ze zásahové jednotky z Brna a Ostravy. „Při domovních prohlídkách zajistili krajští kriminalisté téměř 700 g pervitinu, digitální váhy, injekční stříkačky, finanční hotovost v řádech statisíců korun a další věci určené k distribuci pervitinu,“ uvedla tisková mluvčí krajské policie Lenka Javoříková a dodala že nejvíce pervitinu zajistili kriminalisté v bytě v Ostravě.

Většina obviněných jsou uživatelé pervitinu a v minulosti byli za drogovou trestnou činnost opakovaně trestáni. Drogu distribuovali především ve Zlínském kraji a podle kriminalistů rozdistribuovali za půl roku nejméně 4 kg pervitinu. Gram drogy prodávali za 1 000 až 1 500 korun.

Vyšetřovatel krajských kriminalistů všech osm osob obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Obviněným hrozí v závislosti na rozsahu spáchané trestné činnosti vězení v rozmezí od 5 do 12 let, čtyři obvinění jsou stíháni vazebně, zbytek na svobodě,“ dodala Lenka Javoříková.

Kriminalistům také ztěžovala práci skutečnost, že jeden z obviněných byl covid pozitivní. Nyní je kvůli onemocnění ve speciálním režimu i ve vazbě.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x