Krizový štáb Zlínského kraje poprvé jednal pomocí videokonference

Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ - Historicky poprvé prostřednictvím videokonference jednal zúžený Krizový štáb Zlínského kraje, zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Svolal jej hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení hejtmanství.

„Díky tomu se mohli do diskuze zapojit i všichni ředitelé našich čtyř krajských nemocnic, se kterými jsme probírali aktuální situaci v jejich zařízeních. Tu můžeme hodnotit jako stabilizovanou, začínají se snižovat počty pacientů jak na standardních, tak na intenzivních lůžkách. Trend je tedy pozitivní, situace však i nadále zůstává vážná a je potřeba, abychom byli obezřetní. Děkuji proto všem občanům, kteří jsou zodpovědní a dodržují nastavená protiepidemická opatření,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Tématem, o kterém byla také řeč, byl plánovaný návrat žáků a studentů do škol. Zejména pak to, zda návrat studentů 4. ročníků středních zdravotnických škol, kteří aktuálně na základě pracovních příkazů vypomáhají v nemocnicích, nezpůsobí nemocnicím problém se zajišťováním potřebné péče. Jak ujistil předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje Radomír Maráček, pro nemocnice to žádnou výraznější komplikaci představovat nebude. Radomír Maráček společně s ředitelkou Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Evou Sedláčkovou dále potvrdil, že se podařilo zprovoznit třetí mobilní tým provádějící odběry vzorků na testování a čekací doba na testování osob je tak nyní maximálně 48 hodin.

Krizový štáb se zabýval také sociální oblastí, kde se uskutečnilo testování antigenními testy u klientů a pracovníků vybraných sociálních služeb. K 18. listopadu byly testy provedeny u 1 864 zaměstnanců sociálních služeb, z nichž bylo 27 testů pozitivních, a u 2 297 klientů, z nichž bylo pozitivních 67 testů. Výsledky musejí být ještě ověřeny testem PCR.

„Klienti pobytových sociálních zařízení, zvláště pak senioři, patří k nejohroženějším skupinám a jejich ochraně je tak potřeba věnovat zvýšenou pozornost. Vyzval jsem proto kolegy z krizového štábu, abychom se společně zamysleli nad tím, jakými dalšími opatřeními nebo kroky k tomu můžeme ještě více přispět,“ uzavřel hejtman Radim Holiš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x