Květiny jsou radost. Ty z kroměřížské výstavy Floria už těší klienty sociálních služeb

Květiny ze zahradnické výstavy dělají radost v sociálních službách. Foto: Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Květiny, které o uplynulých dvou víkendech zdobily zahradnickou výstavu FLORIA Jaro na Výstavišti Kroměříž, nabídli po skončení výstavy její organizátoři zařízením poskytujícím sociální služby ve Zlínském kraji. Této nabídky využila zhruba desítka z nich.

Květiny a další trvalky vhodné do interiéru přivezl se svým týmem na ředitelství SSKM ředitel společnosti Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný. „Rozhodli jsme se darovat celkem 9000 vnitřních trvalek do zařízení sociálních služeb ve Zlínském kraji. Celkem jich projevilo zájem 13, což nás velice těší. Ať vám květiny dělají radost,“ oslovil Konečný pracovníky SSKM v čele s ředitelkou Dagmar Klučkovou.

Podle ní půjdou květiny do všech objektů SSKM. „Měli jsme poradu vedoucích jednotlivých zařízení, tak si trvalky rozeberou a rozmístí je v domovech tak, aby zkrášlili prostředí, ve kterém naši klienti žijí. Ráda bych vedení Výstaviště Kroměříž za tento dar poděkovala,“ doplnila Klučková.

Trvalky putovaly do Domova pro seniory u Kašny, Domova pro seniory a domova se zvláštním režimem U Moravy, Domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Vážany, Domova se zvláštním režimem Strom života, do Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka i do Chráněného bydlení Květná. Ve Zlíně dorazily květiny například do Domova pro seniory Burešov.

„Moc děkuji Výstavišti Kroměříž za tento nápad a poskytnutí květin do našich sociálních organizací. Je skvělé, že i po ukončení výstavy poslouží květiny dobré věci a budou lidem i nadále dělat radost,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x