Láska kvete v každém věku. Ale někdy stojí nemalé peníze…

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – O čtvrt milionu korun přišel sedmasedmdesátiletý muž z obce na Zlínsku, který se „chytil“ na internetovou léčku. Na seznamce poznal ženu, která se mu představila jako devětadvacetiletá Američanka sloužící u vojska v Sýrii. Žena tvrdila, že má dceru a má zájem o vážný vztah.

Jakmile si žena získala náklonnost seniora, využila jí a požádala ho, zda by mu mohla poslat balík s 300 000 dolary, aby si mohli koupit dům a společně žít. Senior souhlasil.

Zanedlouho ho zkontaktovala údajně přepravní služba. Měl zaplatit různé druhy poplatků jako clo, DPH, poplatky kvůli zadržení balíku a podezření z praní špinavých peněz. Muž platil, co po něm chtěla jak přepravní služba, tak nová přítelkyně,“ uvedla k případu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Síť podvodů trvala od konce března do tohoto týdne, kdy seniorovi došla trpělivost, další peníze odmítl zaplatit a podezření z podvodu oznámil policistům. „Celkově poslal v několika částkách 10 350 EUR,“ upřesnila Kozumplíková.

Kriminalisté případ prověřují jako trestný čin podvod. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podvodníkovi trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x