Letní pohár pro Zlín skončil

PARDUBICE - Bez řady opor - mimo jiné Honejska, Okála či Žižky - se hokejoví Berani vydali na pastvu na východ Čech. V sázce byl postup mezi nejlepší čtyřku Generali Česká cupu. Doma Zlín v pondělí vyhrál 4:2, měl z čeho brát.

Velmi dobrý úvod, nasazení, důraz i šance, ale gólová neúroda – to byla první třetina z pohledu náramně hrajících hostů.

Jenže ve druhé bylo všechno jinak, Kašík se oháněl, lapal, co mohl, ale nezvládl vše. Bylo z toho jasné vedení Pardubic 3:0 po trefách Mandáta, Tybora a Kousala.

Nejzajímavější byla třetí část. Nejdříve Fryšara využil záhadného odrazu puku a snadno snížil.

Za chvíli ale Holland znovu zvýšil na tříbrankový rozdíl a posunul domácí k postupu.

Naprosto podivuhodný byl druhý gól Zlína. Připsali jej Dufkovi, ale asistenci měla ve skutečnosti láhev na brance domácího brankáře Kloučka a pak si puk do branky rukou srazil bek Holland.

Radost dlouho netrvala, Kašíka popáté rozesmutnil tečí Poulíček. Nu a aby to všechno bylo ještě dramatičtější, pálil pět vteřin před koncem do horní tyče zlínský Nosek. Kdyby trefil, hrálo by se prodloužení.

Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 5:2.