Léto a začínající prázdniny nabízí spoustu akcí

Slovácké léto. Zdroj: Kateřina Nosková
ZLÍNSKÝ KRAJ - Koncerty, „letňáky“ i šermíři. Léto na Východní Moravě bude na akce bohaté.

Zlínské filmové léto nabízející „letňáky“ vstoupilo do čtvrtého ročníku. Ve středu 8. července nabídne americký film Mizerové navždy, promítání začne v 21.30 v parku Komenského.

Penzistor, originální kapela z Přerova, vystoupí ve čtvrtek 9. července v Domě kultury Kroměříž. Koncert muzikantů sice postaršího designu, ale hrajících zcela neotřelý rock, začne v 18.00.

Zlatá šedesátá, tak se jmenuje pohodový koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 9. července od 18.00 na náměstí Míru v Hulíně. Jak už název napovídá, je věnovaný písním 60. a počátku 70. let. Zpívat bude Jaroslav Beneš a slovem jej doprovodí spisovatelka Kateřina Tomanová. Vstup je zdarma.

Výstaviště Floria v Kroměříži zve v pátek 10. července na Letní akci, jejímž hlavním tahákem bude ve 20.30 skupina Reflexy. Program začne v 17.00 vystoupením Petra Konečného, na kterého naváže v 18.30 pop-rocková skupina Minami.

Atletický stadion Dany Zátopkové v Uherském Hradišti bude v pátek 10. července od 16.30 dějištěm exkluzivní beachvolejbalové exhibice českých reprezentantů. Akce se uskuteční v rámci Slováckého léta.

Kdo má rád nakupování produktů z regionu, může v sobotu 11. července navštívit Farmářské trhy ve Vsetíně. Od 7.00 nabídnou na Dolním náměstí výrobky z výhradně domácí produkce.

Indické odpoledne, komponovaný pořad pro rodiny s dětmi, se chystá v sobotu 11. července v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě. Program začne v 15.00, akce se koná za každého počasí.

Spolek Rotenburk zve na Šermířský víkend na hradě Cimburk. Známá zřícenina hradu, který za třicetileté války odolal i Švédům, se nachází na Kroměřížsku nedaleko Koryčan. Šermířská vystoupení se v sobotu 11. i v neděli 12. července uskuteční ve 14.00 a 16.00.

Kolonádní koncerty, to je letní tradice Luhačovic. V neděli 12. července vystoupí od 15.00 na Lázeňském náměstí Slovácká krojovaná dechová hudba Vlčnovjanka.

Neděle 12. července je poslední dnem, kdy je možné navštívit v zámku Holešov výstavu fotografií Milana Cahy s názvem Tváře Indonésie. Otevřená je v úterý až neděli v časech 9.00 až 12.00 a 13.00 až 17.00.

Informace o dalších akcích najdete zde.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x