Malé, ale šikovné. Zlínská zoo pořídí 10 nových elektrovozíků

Foto: archiv Zoo Zlín
ZLÍN – Po areálu zlínské zoo se bude postupně prohánět deset nových elektrovozíků. Příspěvek na ně získala zoologická zahrada díky projektu Next Generation EU.

Malé, ale šikovné. I tak by se daly popsat elektrovozíky, bez kterých by si ve zlínské zoo běžný provoz nedokázali ani představit. Areál zahrady má přibližně 50 hektarů a dostat se z jednoho konce zoo na druhý rozhodně není otázkou pár minut. Díky elektrovozíkům to však možné je, a proto je pracovníci zoo využívají každý den nejen pro přepravu osob.

Díky jejich velikosti se snadno dostanou i na místa, kam by osobní automobil neprojel. Jsou tak ideálními a velmi tichými pomocníky při přepravě krmení, materiálu či nářadí ale také menších zvířat,“ uvedla zoo na svém webu.

Velkou výhodou elektrovozíků je také to, že jejich používáním může zoo přispět ke snížení emisí z dopravy a zlepšení kvality ovzduší.

Proto máme velkou radost, že díky zapojení do projektu Next Generation EU získáme příspěvek na nákup nových vozíků, které obnoví a doplní náš stávající vozový park. Předmětem projektu je nákup 10 ks elektrovozidel typu L6E, konkrétně jde o pracovní multifunkční užitkový elektromobil, určený především pro pracovní činnosti v rámci areálu ZOO Zlín,“ informovala zoo.

Projekt byl zahájen letos v lednu a předpokládané ukončení je v dubnu 2025. Celková výše nákladů vyjde na 3,4 miliony korun, z toho přibližně 30 % činí dotace.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->