Město zajistí distribuci respirátorů lidem v hmotné nouzi

Foto: MěÚ Zlín
ZLÍN - Ministerstvo práce a sociálních věcí dává k dispozici prostřednictvím potravinových bank tři miliony respirátorů lidem ohrožených chudobou i dalším potřebným. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Tomáš Melzer s tím, že město zajistí jejich distribuci.

Respirátory jsou určeny pro osoby v hmotné nouzi, které nemají dostatek finančních prostředků ani na základní potřeby a jsou ohroženy chudobou. Pomoc je také směřována na lidi bez přístřeší, žijící v azylových domech, na ubytovnách a sociálně slabší seniory.

Odbor sociálních věcí Magistrátu města Zlína již převzal z potravinové banky v Otrokovicích 11 250 kusů respirátorů, které bude distribuovat ve spolupráci s Úřadem práce – Krajskou pobočkou ve Zlíně.

„Občané města Zlína, kteří řeší tíživou finanční situaci, se mohou obrátit na Odbor sociálních věcí Magistrátu města Zlína nebo na danou pobočku Úřadu práce, tř. T. Bati 3792, vždy v pondělí a ve středu v časech 8.00 až 17.00 hodin. Na těchto pracovištích jim budou respirátory vydány a v případě zájmu může být poskytnuto i poradenství a další pomoc,“ sdělil náměstek primátora pro sociální oblast Aleš Dufek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x