Městští policisté ze Zlína vstoupili do nového roku

Odložená klec s potkany, kterou policisté našli v ulici Kúty. Foto: MP Zlín
ZLÍN – Poslední hodiny starého roku se v krajském městě nesly v duchu vystrašených psů, opilců a obtěžování zábavní pyrotechnikou.

I když oslavy s vítáním nového roku podle Městské policie Zlín proběhly poměrně klidně, museli strážníci řešit případy mnoha zatoulaných zvířat, ale i spoluobčanů, kteří nedokázali ukočírovat pití alkoholu.

První podnapilý muž se přihlásil o slovo hned 31. prosince těsně po půlnoci. Jednadvacetiletý mladík se dostavil k vjezdové vrátnici Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, kde požadoval ošetření. Nedokázal totiž pochopit, že zařízení zdravotní péče se nachází na druhé straně řeky. Dotyčný si stěžoval na bolest nohy, i když svou roli sehrálo také 2,4 promile alkoholu v krvi. Strážníci tak muže raději převezli na úrazovou ambulanci.

Od odpoledních hodin se lidé na strážníky obraceli i v případech zatoulaných zvířat. První pes si vyžádat přítomnost policistů o půl deváté v lokalitě Kocanda, o půl hodiny později pak další v Mladcové. Kolem desáté vyjely složky IZS do Štípy pomáhat indisponované labuti. Řešit museli muži zákona také opuštěnou klec s potkany, odvoz psů do útulku a několik úspěšných odchytů, kdy se o psy majitelé přihlásili ihned.

Poslední den roku poté v devět hodin ráno zpestřila sedmašedesátiletá žena, která upadla před objektem univerzity. Ke zranění přispěl také fakt, že v krvi měla 1,9 promile. Po lékařském vyšetření ovšem strážníci předali ženu do péče rodinného příslušníka. Nutno ale podotknout, že podobný osud postihl na stejném místě i devětapadesátiletého muže.

Neslavným rekordmanem posledního dne v roce 2021 se na autobusovém nádraží stal čtyřiadvacetiletý muž z Vizovic, kterému policisté naměřili 3,4 promile alkoholu v krvi. Za pomoci jeho kamaráda jej zvládli postavit na nohy a známý jej nakonec odvedl domů.

Půlnoc nakonec strážníci oslavili ve služebním vozidle pro odvoz opilců. Společnost jim dělal muž, kterého v podnapilém stavu objevil výpravčí v nebezpečné vzdálenosti od železniční trati.

V časných hodinách prvního dne nového roku řešily hlídky Městské policie Zlín mladého muže z okresu Zlín, který jej nepřivítal tradičně alkoholem, ale aplikací halucinogenních látek. Při pohybu ve čtvrti Lazy pak svedl boxerský zápas s lampou veřejného osvětlení, která však tento pokus přestála bez úhony a se stoickým klidem, načež se chtěl schovat mezi zaparkovanými vozidly, od nichž zcela logicky očekával, že jej zahřejí. Strážníci dotyčnému vysvětlili, v jaké galaxii, konkrétním místě i čase se nachází, načež muž prozřel, hlídce způsobně poděkoval a vyrazil údajně k domovu.

Samotnou kapitolu nakonec tvořilo nevhodné odpalování zábavní pyrotechniky. Pomyslným vrcholem se totiž stal odpálený dělobuch v podchodu na sídlišti Jižní svahy. O jeho síle naštěstí svědčilo jen oloupané graffiti ze stěn a stropu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x