Michal Filip končí ve vedení Baťovy nemocnice. Důvodem jsou plánované investice

Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Rada Zlínského kraje dnes odvolala z pozice předsedy a člena představenstva Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Michala Filipa, který zároveň končí i jako ředitel nemocnice. Filipa od 1. února v představenstvu nahradí Jan Hrdý, který v současné době vykonává funkci manažera Uherskohradišťské nemocnice. Představenstvo Baťovy nemocnice si následně zvolí nového předsedu.

Jako důvod odvolání Michala Filipa z vedení Baťovy nemocnice Rada Zlínského kraje uvedla plánované rozsáhlé investice. S těmi by měl mít větší zkušenosti Jan Hrdý, který má ve své dosavadní funkci člena představenstva Uherskohradišťské nemocnice na starosti oblast provozu, obchodu, řízení projektů a investic. Právě proto ho dnes Valná hromada zvolila do funkce člena představenstva krajské nemocnice.

Jan Hrdý posílí manažerské vedení Krajské nemocnice Tomáše Bati, kde uplatní své zkušenosti s realizací stavebních projektů v oblasti zdravotnictví,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který Hrdého vnímá jako investičního, projektového a manažerského odborníka.

Podobného názoru je také krajská náměstkyně pro oblast zdravotnictví Olga Sehnalová. „Je erudovaný, fundovaný, zná management, financování, projekty a investice velmi dopodrobna a krajské zdravotnictví také. Z mého pohledu je to skvělá volba a posílení zlínské nemocnice,“ vysvětlila Sehnalová.

Radim Holiš dále uvedl, že si práce Michala Filipa ve vedení Baťovy nemocnice velmi cení. „Práce docenta Filipa si velmi vážíme, zejména po medicínské stránce, což je hlavním úkolem zdravotnického zařízení. Pod jeho vedením se podařilo stabilizovat personální situaci a krajská nemocnice odváděla kvalitní práci jak v období pandemie, tak v důrazu na péči o necovidové pacienty,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Dosavadní ředitel Baťovy nemocnice Michal Filip rozhodnutí krajské rady respektuje a s důvody svého odvolání souhlasí. „Nemocnici jsme personálně stabilizovali, snažili jsme se obnovit některá zaniklá oddělení, změny byly snad ke prospěchu věci. Snažili jsme se připravit i stavební investice, ale je pravdou, že to není má nejsilnější parketa, proto jsme se domluvili na změně,“ řekl Michal Filip.

Hejtmanství však chce s Michalem Filipem i nadále spolupracovat. „Po vzájemné dohodě budeme s docentem Filipem i nadále úzce spolupracovat, jeho odbornosti si velmi ceníme,“ dodal Holiš.

Na uvolněné místo člena představenstva Uherskohradišťské nemocnice byl zvolen Jozef Machek, který zde v současné době zastává funkci provozně správního náměstka.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x