Milovníci kol, zbystřete! Na Vršavě se otevírá skill park. Kdy?

Foto: Město Zlín
ZLÍN - U cyklostezky z Vršavy do Kostelce poblíž rodinného a zábavního parku Galaxie bude od soboty 13. května v provozu první zlínský skill park. Jedná se o speciální jednosměrnou dráhu pro cyklisty bez rozdílu věku, která pomocí překážek slouží k nácviku a zlepšení jejich jezdeckých schopností. Město Zlín investovalo do novinky bezmála milion korun.

„Na novém sportovišti je možné trénovat malé skoky, přejezdy přes vlny, rovnováhu a práci s těžištěm. Skill park je koncipován tak, aby si začínající bikeři mohli vyzkoušet, jak se jezdí přes překážky, se kterými se později setkají ve složitějším terénu. Dráha je jednosměrná a cyklisté na ní musí dodržovat vyznačený směr,“ představila novinku náměstkyně primátora pro oblast mládeže, tělovýchovy a sportu Jana Bazelová.

Na celkem 150 metrů dlouhé štěrkové dráze čeká jezdce průjezd dřevěnými klopenými zatáčkami, překonávání schodů, vlny a slalom mezi kameny nebo kmeny. Součástí areálu je také odpočinkové místo. „Děti, mládež, ale i dospělí se zde mohou naučit novým dovednostem a zároveň vylepšovat své jízdní schopnosti,“ uvedla náměstkyně Bazelová s tím, že nový areál nabízí skvělou možnost jak trávit volný čas zábavným způsobem s rodinou a přáteli.

Skill park je samostatné veřejné sportoviště, které od oblíbené cyklostezky odděluje zábradlí. U nájezdů jsou tabule s provozním řádem a pokyny na využití areálu při nevhodných klimatických podmínkách.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x