Mimořádná vládní opatření se výrazně projevila na počtu zraněných oslavenců

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Podstatně klidnější byla silvestrovská noc z pohledu zdravotníků, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant. Důvodem byla mimořádná vládní opatření.

Zranění po pádu z koně, pokousané rty od psa či drobné popáleniny od pyrotechniky museli během silvestrovské noci ošetřit zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Od půlnoci do šesté hodiny ranní pečovali asi o dvě desítky pacientů, o rok dříve ošetřili asi pět desítek lidí. Průběh letošních oslav příchodu nového roku tak zdravotníci hodnotí jako klidnější oproti rokům předešlým.

V úrazové ambulanci na urgentním příjmu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně ošetřili od půlnoci do ranních hodin celkem 10 pacientů, tedy asi o třetinu méně, než v roce předchozím. „Ve většině případů se jednalo o pacienty mladšího věku, kteří utrpěli úraz v opilosti během oslav příchodu nového roku. V jednom případě ošetřovali muže, kterého do rtů kousl pes,“ upřesnil Havrlant.

V Uherskohradišťské nemocnici pečovali zdravotníci během silvestrovské a novoroční služby celkem asi o dvě desítky pacientů. Ošetřovali zlomeniny ruky nebo kotníku, které si lidé způsobili už během dne při procházce, v případě jednoho muže šlo dokonce o zlomeninu lopatky při pádu z koně.

Ve Vsetínské nemocnici ošetřili zdravotníci do půlnoci pět pacientů, většinou šlo o zranění při pádu během odpoledních procházek. „Se silvestrovskými oslavami byl spojený jediný případ zaznamenaný od půlnoci, kdy pečovali o muže s drobnými popáleninami ruky od římské svíce,“ doplnil Havrlant.

O osm pacientů se během noci postarali zdravotníci v chirurgické ambulanci v Kroměřížské nemocnici, kde poprvé za dlouhé roky zažili během silvestrovské služby pouze jediného pacienta pod vlivem alkoholu. Šili pořezanou ruku muži, který se v opilosti poranil o sklo. Pečovali také o ženu, která si při tanci během oslav způsobila poranění Achillovy šlachy.

Na Protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici Kroměřížské nemocnice byli od 13. hodiny odpolední na Silvestra do čtvrté hodiny ranní na Nový rok přijati celkem čtyři muži a jedna žena.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x