Mladí hasiči reprezentovali Zlín na mistrovství republiky

Foto: sdhmalenovice.cz
ZLÍN – Na začátku července se v Zábřehu na Moravě konalo Mistrovství České republiky v požárním sportu. Na prestižní akci se i přes velkou konkurenci probojovalo družstvo sboru dobrovolných hasičů ze Zlína-Malenovic.

Je to velká čest a mnohdy neopakovatelná příležitost. Na takové mistrovství se musí každý kolektiv probojovat přes oblastní kola, kdy prvním postupovým kolem je okresní kolo a dalším kolem je kolo krajské,“ uvedla vedoucí družstva dorostenců Veronika Beníčková. „Navíc není jednoduché složit družstvo dorostenců, proto je tým SDH Zlín-Malenovice složen i z členů SDH Napajedla a SDH Zádveřice. Většina kluků spolu soutěží již několik let a letos práci zúročili účastí na mistrovství,“ doplnila Beníčková.

Postupem z krajského kola začala pro družstvo dorostenců SDH Zlín-Malenovice tvrdá každodenní příprava na tartanu. Tam se nacvičovala soutěž jednotlivců a zároveň na tréninkovém hřišti v Napajedlech probíhala cvičení požárního útoku. „Buďme upřímní, bylo to velmi náročné. Navíc horké dny a vidiny možnosti ležet raději u vody nás mnohdy nutily k velkému přemlouvání se do tréninku. Ovšem ten konečný zážitek, ten stál určitě za to,“ netajil radost starosta Okresního sdružení hasičů Zlín Vlastimil Nevařil a přiblížil samotné dění na stadionu v Zábřehu.

Samotné závody začaly disciplínou 4x100m, ve které se zlínští reprezentanti umístili na 11. místě. Další disciplínou byl běh jednotlivců na 100m s překážkami, kde se sčítá 5 nejlépe zaběhnutých časů z týmu. To pro Zlíňany znamenalo celkově 13. pozici. Poslední disciplínou byl požární útok, kde zlínští hasiči skončili na 7. místě.

V celkovém součtu skončil SDH Zlín-Malenovice v náročném konkurenčním boji na 14. místě. „Mistrovství ČR jsme si velmi užili, byla to pro nás cenná zkušenost, obrovský zážitek a kluci se ukázali jako dobrá parta. Teď už jen doufáme, že nám situace dovolí se i nadále zúčastňovat hasičských soutěží, abychom mohli být co nejvíce mezi svými přáteli,“ uzavřel Vlastimil Nevařil.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x