Mladík kradl, co se dalo. Žena to chtěla zkusit s podprsenkami

Ilustrační foto
ZLÍN – Třikrát po sobě v rozmezí pouhých několika hodin měli strážníci Městské policie Zlín co do činění s devatenáctiletým mladíkem, který kradl všechno, na co přišel. Z ostudy kabát má také žena z Malenovic, která se pod bundou pokusila pronést spodní prádlo. Ani ona však nebyla ve svém počínání úspěšná.

V pátek 14. října dopoledne spěchala hlídka Městské policie Zlín do supermarketu na sídlišti Jižní Svahy, kde byl dotyčný mladík přistižen při krádeži. Poté, co lhostejně prošel kolem pokladny, aniž by se obtěžoval zaplatit, ho oslovil zaměstnanec ostrahy.

Na jeho výzvu, aby setrval do příjezdu městské policie, dotyčný zareagoval tak, že se po něm ohnal rukou a vzal do zaječích,“ popsal situaci zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík, který dodal, že muže strážníci našli o několik chvil později sedícího na betonovém obrubníku.

Přesně o 24 hodin později oslovil strážníky z okrsku Jižní Svahy svědek, který uvedl, že viděl mladého muže, jenž odcizil sousedům koloběžku.

Také v tomto případě se strážníci pustili do pátrání a byli opět úspěšní. Neoprávněné užívání cizí věci ukončili jen o několik ulic dále, kde si mimo jiné vyslechli historku o jejím údajném nálezu,“ pokračoval Janík.

Ještě téhož dne, v sobotu 15. října krátce před půl čtvrtou odpoledne, přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení ze supermarketu na náměstí Míru, kde mělo dojít k napadení ostrahy. Také v tomto případě si dotyčný hodlal uchovat odcizenou věc násilím a pokusil se po krádeži o útěk.

Zaměstnanec bezpečnostní služby ho však dokázal ještě před příjezdem hlídky zpacifikovat,“ sdělil Pavel Janík a doplnil, ž ve všech třech případech byla věc předána pro podezření z trestného činu republikové policii.

Z ostudy kabát má také šestačtyřicetiletá žena z Malenovic, která se taktéž v sobotu 15. října odpoledne pokusila v prodejně textilu o krádež spodního prádla. Hlídku městské policie o incidentu vyrozuměl strážník, který v mimopracovní době nakupoval v sousední provozovně a byl požádán o pomoc.

Následně bylo zjištěno, že dotyčná si pod bundu vložila dva kusy podprsenek za necelé tři stovky a zamířila ven. Zde ji ovšem dostihla majitelka obchodu, které poté přispěchala na pomoc prodavačka ze sousední prodejny,“ uvedl zástupce policejního ředitele.

Strážníci po příjezdu zjistili, že pachatelka krádeže si zboží odkoupila a uvedla, že nikdy nic neukradla a chtěla to zkusit,“ uzavřel Pavel Janík a dodal, že vzhledem k tomu, že náhled do příslušných evidencí neodhalil, že žena nemluví pravdu, vyřešila s ní hlídka přestupek proti majetku uložením pokuty.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x