Mladík vytáhl na policistu nůž

Foto: KŘP ZK
ZLÍN – Kriminální policie obvinila čtyřiadvacetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Obviněný začátkem dubna pod vlivem alkoholu a marihuany vytáhl nůž na policistu. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

Útoku mladíka na policistu předcházel telefonát na linku tísňového volání policie od kamaráda obviněného muže. Ten oznámil, že jeho známý má problém a potřebuje pomoc. Nic netušící muž ovšem v té době spal a neměl o telefonátu tušení. Se svým kamarádem se několik hodin předtím pohádal a měl z něj strach. Proto se posilnil alkoholem a pro jistotu si před usnutím schoval pod postel nůž.

Policejní hlídka ze Zlína přijela do bytu na zlínském sídlišti, kde jí otevřela matka mladého muže, který po zaklepání na dveře pokoje policistům otevřel. „V ruce za zády měl nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, který bez varování zdvihl nad hlavu a naznačil bodnutí jednoho z policistů. Policista naštěstí včas zareagoval a útočníka zpacifikoval,“ popsala pokus o útok tisková mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška u dosud netrestaného mladíka ukázala hodnotu 1,11 promile alkoholu. Přivolaná lékařka následně rozhodla o převozu muže do psychiatrické léčebny, kde zůstal několik dní hospitalizovaný. Z vyžádaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie vyplynulo, že muž je schopen účasti na trestním řízení.

--> --> --> --> -->