Muž chtěl zúročit rodinné úspory. Přišel o více než milion korun

ilustrační obrázek, foto: Policie ČR
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Dalším z mnoha případů podvodného obchodování na kryptoměnové burze se zabývají vyšetřovatelé z uherskohradišťského oddělení hospodářské kriminality. Podvodník si přišel na více než milion korun.

Muž z Uherskohradišťska se rozhodl zúročit rodinné úspory, a tak zkusil štěstí na internetu. Konkrétně ho zaujala reklama s nápisem „Chcete zhodnotit své peníze?“.

„Muž na nabídku reagoval a tím se rozjel koloběh telefonátů a následných instrukcí, co musí udělat pro obchodování na kryptoměnové burze,“ popsala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Nic netušící muž dělal vše, co po něm bylo po telefonu vyžadováno. Nainstaloval si do svého počítače aplikaci AnyDesk, čímž umožnil cizí osobě vzdálený přístup do svého počítače, sdělil přístupová hesla do internetového bankovnictví a vzápětí odsouhlasil veškeré transakce.

„Po ukončení komunikace si muž myslel, že již začal obchodovat na burze. Vzápětí ale zjistil, že mu podvodník z účtu odčerpal jeden milion sto tisíc korun,“ pokračovala Šabatová.

Policisté proto varují před podobnými investicemi a nabádají občany, aby se o zúročení svých úspor nejdříve poradili s odborníky.

„Dále aby si prověřili danou firmu a celou transakci si nejprve rozmysleli a naplánovali. Také upozorňujeme, aby si neinstalovali do svých počítačů žádné aplikace, především aplikaci AnyDesk, nikomu nesdělovali přístupová hesla k účtům ani čísla platebních karet,“ zakončila Milena Šabatová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x