Muž měl odmontovaný elektroměr, tak si elektřinu navedl z garáže svépomocí. „Načerno“ jí spotřeboval za 118 tisíc

Ilustrační foto
ZLÍNSKO - Sedmapadesátiletý muž ze Zlínska po návratu z vězení zjistil, že mu v domě nefunguje elektřina, protože mu pracovníci energetické společnosti odmontovali elektroměr. Problém vyřešil svérázným způsobem - elektřinu si do domu navedl z garáže svépomocí. Neměl žádnou smlouvu s energetickou společností a energii odebíral neoprávněně.

Netrvalo dlouho a pracovníci energetické společnosti kontrolním měřením na uvedené adrese zjistili neoprávněný odběr elektrické energie, což oznámili na policii prostřednictvím trestního oznámení, kterým se policisté z oddělení hospodářské kriminality začali zabývat v lednu.

Při výslechu podezřelý muž nejprve nechtěl uvést žádné informace, ale po domovní prohlídce, která potvrdila podezření pracovníků energetické společnosti, se přiznal a uvedl, proč a jakým způsobem si přívod elektřiny obstaral,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Škoda, kterou neoprávněným odběrem energetické společnosti způsobil, se za období od konce října loňského roku do začátku března roku letošního vyšplhala na neuvěřitelných 118 tisíc korun.

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání trestného činu krádež. V případě odsouzení může strávit za mřížemi až pět let,“ dodala Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x