Muž z Rožnovska padělal dvoutisícikorunové a tisícikorunové bankovky. Několik jich uvedl do oběhu

Foto: KŘP ZK
ROŽNOVSKO – Trestného činu padělání a pozměnění peněz se dopustil sedmadvacetiletý muž z Rožnovska, kterému se dokonce několik bankovek podařilo dostat do oběhu. Teď mu hrozí až osm let za mřížemi.

Muž z obce na Rožnovsku si prozatím nezjištěným způsobem opatřil několik padělků dvoutisícikorunových a tisícikorunových bankovek, které následně uvedl do oběhu.

Falešné bankovky se pokusil rozměnit například v herně, popřípadě při nákupu na benzínové čerpací stanici,“ uvedl k případu policejní mluvčí Petr Jaroš.

O výskytu falešných peněz se policisté dozvěděli v úterý a už ve čtvrtek muže podezřelého ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění peněz zadrželi v jedné z obcí na Rožnovsku vsetínští kriminalisté.

V neděli v poledne už na sedmadvacetiletého muže čekalo eskortní vozidlo, kterým jej policisté transportovali do ostravské vazební věznice,“ pokračoval Jaroš.


Vyšetřování je nadále v kompetenci kriminalistů vsetínského oddělení hospodářské kriminality. „Pachateli v případě prokázání viny hrozí podle trestního zákoníku až osmiletý trest odnětí svobody,“ uzavřel policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x