Muž ze Zlínska chtěl investovat do kryptoměny. Falešný poradce mu vyluxoval účet

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Dalším internetovým podvodem se v posledních dnech zabývají zlínští kriminalisté. Jeho obětí se tentokrát stal jednapadesátiletý muž ze Zlínska, který přišel při domnělých investicích do kryptoměny minimálně o 800 tisíc korun.

Muž uviděl v létě na internetu reklamu na výhodné investice. Protože měl o zhodnocení finančních prostředků zájem, vyplnil v dotazníku email a telefonní číslo, načež se mu ozval investiční poradce.

Na jeho výzvu si do svého počítače nainstaloval program umožňující vzdálený přístup do počítače, poslal mu kopii svého občanského průkazu kvůli vyhotovení smlouvy o odkoupení bitcoinu a postupně začal investovat v zahraniční měně,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Jakmile měl na účtu 50 tisíc dolarů, požádal o vyplacení 41 tisíc dolarů. „Musel uhradit několik tisíc euro za různé poplatky, ale zhodnocených peněz se přesto nedočkal. Údajný investiční poradce s ním přestal komunikovat,“ pokračovala Kozumplíková.

V listopadu mu přišla výzva z jeho banky, aby se do finančního ústavu dostavil kvůli nestandardním pohybům na bankovním účtu, který mu zablokovali. „Na základě této výzvy přišel celý svůj pokus o investování oznámit na policii,“ dodala policejní mluvčí.

Za podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x