Na Barumce budou startovat i legendy Tomáš Enge a Roman Kresta

Na start letošní Barumky se postaví i legenda Tomáš Enge. Foto: autosport.cz
ZLÍN – Hned tři hvězdy světového motorismu nabídne fanouškům letošní Barum Rally. Na startu jubilejního padesátého ročníku závodu se představí legendární čeští automobiloví závodníci Roman Kresta a Tomáš Enge. S prezidentem Autoklubu ČR Janem Šťovíčkem na místě navigátora pojede další významná postava světového motorismu – Mohammed ben Sulayem.

Žlutomodrá Škoda Fabia WRC pojede na dvou divácky atraktivních rychlostních zkouškách. Do úvodní městské erzety odstartuje Roman Kresta. „Pro mě to bude tak trochu vzpomínka na staré časy. S Fabií si mě možná moc lidí nepamatuje, ale jel jsem s ní na mistrovství světa v Německu. Pojedu sice jen městskou superspeciálku, ale doufám, že i tohle krátké vystoupení fanoušky potěší,“ řekl Roman Kresta.

Krestu ve žlutomodré škodovce následně vystřídá další velká legenda českého motorsportu – Tomáš Enge. „Jsem rád, že po dlouhé době sednu za volant vozu specifikace WRC, obzvlášť když si ho převezmu od takového mistra, jako je Roman Kresta,“ předeslal s úsměvem Tomáš Enge a doplnil: „Původně jsem měl v plánu startovat na celé Barumce ve Star Rally Historic, ale kvůli pracovním povinnostem to bohužel nešlo. Díky tomu jsem ale nakonec mohl přijmout nabídku svezení s Fabií WRC a těší mě, že můžu alespoň krátce potěšit všechny fanoušky této krásné soutěže v roce jejího padesátiletého jubilea.“

Zajímavou posádku bude tvořit také prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, který usedne na sedadlo spolujezdce vedle Mohammeda ben Sulayema, čtrnáctinásobného mistra FIA Middle East Rally Championship, přední osobností motorsportu v zemích Blízkého a Středního východu. „Padesáté výročí naší nejpopulárnější soutěže přímo vybízelo k nějaké akci. Byl to bezprostřední nápad a vše se upeklo opravdu na poslední chvíli. Myslím si, že hlavně krátké vystoupení Romana Kresty a Tomáše Engeho bude pro fanoušky opravdovou lahůdkou. Musím také zmínit, že pro Barumku, její pořadatele i Autoklub je velkou ctí, že můžeme v naší republice přivítat Mohammeda ben Sulayema, který se po své úspěšné závodní kariéře stal členem Světové rady motoristického sportu FIA, podílí se na jeho rozvoji a patří mezi nejdůležitější světové osobnosti motorismu,“ nechal se slyšet prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Legendy domácího motorsportu a vzácného zahraničního hosta budou moci diváci spatřit na ceremoniálním startu, na městské rychlostní zkoušce a pak v sobotu na divácky atraktivní RZ Březová. Na Městské rychlostní zkoušce se objeví dvakrát, nejprve před historickým polem Star Rally a poté dostanou větší prostor před polem Barum Czech Rally Zlín.

Jedinečnou atmosféru letošní Barumky si můžete vychutnat i z pohodlí vašeho domova! Na našem serveru zlin.cz jsou 24 hodin denně nepřetržitě v provozu on-line webkamery od společnosti AVONET, díky kterým vám ze závodů rychlých aut nic neunikne. Speciálně kvůli Barumce byly nainstalovány webkamery ze servisní zóny v Otrokovicích, ze Shakedownu Malenovice, v ulici Vodní, v areálu Svitu a také u autobusového nádraží. Slavnostní start a cíl si můžete vychutnat díky webkameře, která je stabilně umístěna na náměstí Míru.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x