Na Barumce se opět představí oblíbené bugatky. Za volant usedne i uznávaný kardiochirurg

Na Barumce se ukážou i oblíbené bugatky. Foto: Lukáš Urbaník
ZLÍN – Milovníci krásných a nablýskaných automobilových veteránů zažijí na letošní Barumce hotové žně. Opět se zde totiž uskuteční tradiční akce GRAND PRIX BUGATTI ZLÍN, při které fanoušci na vlastní oči spatří historické závodní automobily z dvacátých a třicátých let včetně oblíbených bugatek.

Nádherné závodní vozy z minulých let se objeví po trase divácké Super rychlostní zkoušky v centru krajského města Zlína. Při letošním devátém ročníku však oproti minulým létům došlo k několika úpravám. Start a cíl bude nově umístěn v prostranství před zlínským zámkem na Gahurově ulici před vjezdem na nadjezd u autobusové zastávky. Startovní procedura se neuskuteční stylem Le Mans. „Městská erzeta se letos jede na rozdíl od předchozích let v obráceném směru a z důvodů organizace jsme přesunuli startovní prostor. Letos přistupujeme k omezení počtu startujících, ale na druhou stranu dochází ke zkvalitnění startovního pole. Záměrem naší snahy je uspořádat opravdový závod bugatek. Chceme upřednostnit kvalitu před kvantitou,“ upřesnil tajemník GP Bugatti Zlín Josef Tlusťák.

Organizátoři evidují v hlavním závodě GP Bugatti Zlín například vozy Bugatti různých typů včetně označení 13, dále vozy Sénéchal SS, MG-KN Kompresor, Alfa Romeo 8C, Alvis TA 14 sport, Aston Martin 15/98, Amilcar CGS, Wolseley Hornet V6, Jaguar SS 100, Bentley 4,5l Blower a další. Ve startovním poli se objeví i významné osobnosti jako například vyhlášený český kardiochirurg a uznávaný lékař Jan Pirk na voze Bugatti 13. „Pan profesor se netají velkou láskou k veteránským autům, dokonce pár skvostů má ve své sbírce. Poprvé ve Zlíně startoval jako automobilový závodník v roce 2014 a pokud mu to pracovní a další okolnosti dovolí, jezdí k nám pravidelně. Letos poveze opět startovní číslo 1,“ řekl Josef Tlusťák.

Na městském okruhu pojede opět vůz Mercedes-Benz 1908 GP, který v předloňském roce za volantem s Ladislavem Samohýlem nespatřil šachovnicový cíl. „Letos chystáme překvapení. Za volant se posadí Wolfgang Bremm, generální ředitel společnosti Mercedes-Benz Cars Česká republika,“ uvedl Tlusťák.

Bugatky a historické vozy budou vystaveny na výstavě pro širokou motoristickou veřejnost k obdivu u zlínského zámku od pátečních 14 hodin, 1. jízda je na programu v 17 hodin, druhá poté o hodinu později. V 17:30 hodin se uskuteční exhibiční jízda historických vozidel.

Jedinečnou atmosféru letošní Barumky si můžete vychutnat i z pohodlí vašeho domova! Na našem serveru zlin.cz jsou 24 hodin denně nepřetržitě v provozu on-line webkamery od společnosti AVONET, díky kterým vám ze závodů rychlých aut nic neunikne. Speciálně kvůli Barumce byly nainstalovány webkamery ze servisní zóny v Otrokovicích, ze Shakedownu Malenovice, v ulici Vodní, v areálu Svitu a také u autobusového nádraží. Slavnostní start a cíl si můžete vychutnat díky webkameře, která je stabilně umístěna na náměstí Míru.

Další webkamery

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x