Na Barumce se představí nablýskané bugatky. Ze Zlína zamíří v pátek večer i do Kroměříže

Foto: rallyservice.cz
ZLÍN, KROMĚŘÍŽ – Během závodů Barum Czech Rally Zlín si na své přijdou i milovníci krásných automobilů z dvacátých a třicátých let včetně bugatek! Jedenáctý díl oblíbené Bugatti Grand Prix Zlín letos poprvé zavítá i za hranice krajského města a historické vozy se tak během soboty budou moci představit i na Výstavišti Kroměříž.

Tato tradiční akce pod taktovkou pořadatelského týmu kolem Ladislava Samohýla patří již neodmyslitelně k Barumce a při letošním ročníku napíše opět nový a krásný příběh,“ uvedl tiskový mluvčí Barum Czech Rally Zlín Roman Ordelt.

Letošní ročník slibuje mimořádnou účast a mimořádná auta. „S žertem říkám, že po Monte Carlu jsme předposlední městský okruh na světě. Vracíme se k modelu startu po vzoru slavného závodu Le Mans. Chceme udělat opět show pro diváky, jak to znají například z filmových pláten o slavném závodu v Le Mans. Slibujeme si od toho velký zážitek s pěknými auty,“ sdělil hlavní organizátor akce Ladislav Samohýl.

Fanoušci uvidí po okruhu kroužit kolem patnácti vozů Bugatti včetně legendární „pětatřicítky“. „Letos byl o start značný zájem, startovní listina se rychle naplnila a přihlásily se nám posádky i ze Slovenska, Německa a Nizozemska,“ prozradil Samohýl.

Bugatky a historické vozy budou vystaveny před zlínským zámkem od 13 hodin, první jízda je pak na programu v 17:15 hodin, druhá poté v cca 17:55 hodin. Obě jízdy se jedou v rámci závodu pravidelnosti.

V hlavním závodě Bugatti GP Zlín se objeví hlavně vozy Bugatti různých typů včetně označení 13, 35, 37 a 57. Dále vozy MG TA, MG VA Special kompresor, Aston Martin, Lagonda M45, Sénéchal SS, Triumph Gloria Supercharged, Wolseley Hornet, Hillman Racer, ale i Škoda Populár nebo Aero 662, 750 sport,“ upřesnil Roman Ordelt.

Jako každoročně se za volanty závodních automobilů objeví významné osobnosti jako vyhlášený český kardiochirurg a uznávaný lékař Jan Pirk na voze Bugatti 13 s rokem výroby 1911 nebo známá účastnice veteránských závodů a organizátorka Markéta Profeldová.

Po okruhu bude kroužit známý hospodský Zdeněk Černoch s vozem Mitsubishi 3000 GT SL, ve startovní listině máme například i tři corvety, přijede i auto z dálniční policie. Těší nás značný zájem, oslovili jsme hodně účastníků z minulých let a seznam přihlášených se rychle zaplnil,“ uvedl tajemník Bugatti Grand Prix Zlín Radek Šrubař.

Organizátoři letos poprvé navázali spolupráci s Výstavištěm Kroměříž, kam se posádky včetně historických vozů přemístí ještě během pátečního večera. V sobotu 19. srpna tak budou na zdejším výstavišti v době od 9 do 16 hodin vystaveny pro veřejnost vozy Bugatti a další historické automobily v rámci akce Francouzské krásky obsadí Kroměříž.

Pro návštěvníky jsme připravili krátce po vstupu část expozice, kterou jsme nazvali pravěk motorismu. Bude zde k vidění například dřevěná motorka. Podíváme se do historie, jak vzniklo kolo, samohybné auto a s připomenutím jmen, která veřejnost už nezná,“ upřesnil Ladislav Samohýl.

XI. ročník BUGATTI GRAND PRIX ZLÍN 2023

Pátek 18. srpna

13:00 – 16:30 hod. – výstava historických vozidel pro veřejnost v prostorách před zámkem ve Zlíně

14:00 – 15:00 hod. – administrativní a technická přejímka (park Svobody u zlínského zámku)

17:15 hod. – start Bugatti GP Zlín, 1. jízda, start ulice Gahurova (3 kola)

cca 17:40 hod. – vložená ukázková jízda historických vozidel

17:55 – start Bugatti GP Zlín, 2. jízda, start ulice Gahurova (3 kola)

21:00 hod. – vyhlášení Bugatti GP Zlín (Výstaviště Kroměříž, restaurace Na Rynku)

Sobota 19. srpna

9 – 16 hod. – výstava vozů Bugatti a dalších historických automobilů na Výstavišti Kroměříž

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x