Na Barumce se představí top jezdci z celé Evropy

Barum Czech Rally Zlín se letos pojede i za přítomnosti diváků. Foto: Josef Petrů
ZLÍN - Do jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally se přihlásilo celkem 146 posádek z 24 států. Do Zlína tak dorazí také pětice nejlepších jezdců z aktuálního pořadí mistrovství Evropy, která změří své síly s téměř kompletní špičkou českého šampionátu.

Padesátý ročník Barumky, který je pevnou součástí evropského šampionátu i SONAX Mistrovství České republiky v rally, se letos uskuteční i za přítomnosti diváků u trati. „Chceme uspořádat kvalitní a zajímavý závod. Jsme velmi rádi, že jsme schopni splnit loňský slib fanouškům. Rally bez nich pořádat nechceme, protože právě divácká návštěvnost dodává zlínské rally správnou atmosféru, za kterou jim děkujeme,“ sdělil dlouholetý ředitel Barum Czech Rally Miloslav Regner.

Počet 36 vozů kategorie Rally2 na seznamu přihlášených slibuje parádní podívanou pro fanoušky rallysportu podél tratě rychlostních zkoušek a velmi nabitá bude i kategorie dvoukolek s řadou zahraničních posádek. V rámci evropské klasifikace pojede celkem 85 soutěžících včetně jednašedesáti registrovaných, v národním poli poté 61 posádek. K největším favoritům se řadí bezpochyby osminásobný vítěz zlínské rally – sedminásobný český šampion Jan Kopecký, nebo současný lídr ERC a úřadující evropský šampion Alexej Lukjaňuk z Ruska. Na nejvyšší stupně ale pomýšlejí také Andreas Mikkelsen z Norska, Efrén Llarena ze Španělska, Polák Mikolaj Marczyk nebo úřadující mistr světa WRC 3 Jari Huttunen z Finska.

Z české špičky se vedle Kopeckého představí také pravidelný účastník mistrovství Evropy Erik Cais, Filip Mareš, Tomáš Kostka, Petr Semerád, Dominik Stříteský, Miroslav Jakeš, Adam Březík nebo Věroslav Cvrček. Úřadující český šampion Václav Pech se objeví v národním poli, pojede se startovním číslem 87 až po evropském poli. Z dalších domácích jezdců pomýšlejí na přední umístění Roman Odložilík, Antonín Tlusťák, Martin Vlček, Ondřej Bisaha nebo Václav Kopáček.

Padesátý ročník Barumky měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km. Soutěž odstartuje v pátek v 17 hodin na zlínském náměstí před radnicí, kde se o dva dny později v cíli objeví nejúspěšnější posádky.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x