Na chovatelských trzích úřadoval kapsář. Muži z Uherskohradišťska ukradl třicet tisíc

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽSKO – Velmi nehezkou vzpomínku na zimní prosincové chovatelské trhy v Kroměříži bude mít dvaašedesátiletý muž z Uherskohradišťska, který se v neděli vrátil domů o třicet tisíc korun lehčí. Nebylo to však kvůli vysoké útratě, ale kvůli kapsáři, který mu odcizil peněženku s penězi i doklady.

Neznámý pachatel využil mužovy nepozornosti a velkého množství lidí a odcizil mu z pravé přední kapsy kabátu peněženku s doklady a finanční hotovostí ve výši bezmála třicet tisíc korun.

Policisté po pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu krádež, pátrají. Po jeho dopadení a prokázání viny mu hrozí až dva roky vězení,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Policisté apelují na samotné občany, aby byli obezřetní a dodržovali základní pravidla, aby se nestali další obětí.

Vánoční svátky jsou pro kapsáře a různé podvodníky jako stvořené. Všude je mnoho lidí. Tito jsou navíc zadumaní, přemýšlí, co musí ještě stihnout, někteří jsou roztržití a to jsou právě příležitosti pro pachatele. Nenechte se napálit nebo okrást,“ varuje Balášová.

A co by policejní mluvčí lidem konkrétně poradila? „Noste kabelku těsně u těla s rukou na zapínání. Kabelku neodkládejte v obchodech na police a nenechávejte ji v nákupním vozíku. Peněženku, doklady, peníze, cenné věci noste ve vnitřních kapsách, nebo peněženku uložte na dno či do spodní části kabelky či tašky. Na platební kartu si neznačte její PIN,“ radí Barbora Balášová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x